Služen parastos za poginule borce iz Lilića

Boračka organizacija Srbac, u saradnji sa Mjesnom boračkom organizacijom Lilić, u skladu sa Kalendarom obilježavanja značajnih datuma i događaja iz oslobodilačkih ratova koji se odnose na zbivanja na području naše opštine, organizovale su tradicionalni ilindanski parastos za poginule borce ovog sela – Momira Sivca i Božidara Radonjića.

Predstavnica Boračke organizacije  Srbac  Ljubinka Novaković je  pozdravila prisutne i pročitala osnovne podatke  dvojici stradalih boraca.

Nakon obraćanja predstavnice Boračke organizacije, cvijeće su položile porodice poginulih boraca, zajednička delegacija Opštine Srbac na čelu sa načelnikom Odjeljenja za opštu upravu Duškom Mitrićem, zajednička delegacija Boračke organizacije opštine Srbac i Mjesne boračke organizacije Lilić, Delegacija Organizacije porodica zarobljenih I poginulih boraca i nestalih civila opštine Srbac i Mjesne boračke organizacije Kukulje.

Parastos je služio sveštenik Slavko Debeljak.

Predsjednik Odbora porodica poginulih i zarobljenih boraca  Branko Grahovac se obratio prisutnima i istakao značaj služenja pomena stradalim borcima, kao i značaj Srpske pravoslavne crkve u  očuvanju jedinstva srpskog naroda.

,,Okupili smo se danas ovdje da se pomolimo za naše stradale borce, koji su živote dali za slobodu našeg naroda. Sveštenici često znaju da kažu da je žrtva za drugog najveća žrtva koju jedan čovjek može da da i zato smo mi dužni da se sjećamo onih koji su stradali boreći seza našu slobodu i za Republiku Srpsku. Ovom prilikom želim da pomenem da je Srpska pravoslavna crkva bila ta koja se borila da nas okupi i sačuva jedinstvo Srba pravoslavaca, a to čini i danas”, rekao je Grahovac.

Ilindanski sabor u Lepenici, u upotrebu puštena nova dionica puta

Parohija lepenička proslavila je danas hramovnu slavu Svetog Proroka Iliju I organizovala veliki Ilindanski sabor u porti hrama.Nakon svete liturgije na svečan način u upotrebu je puštena nova dionica puta od sela do hrama u dužini od 2 200 metara. Simboličnim presjecanjem vrpce put su u upotrebu pustili ministar finansija u Vladi RS Zora Vidović I načelnik opštine Mlađan Dragosavljević. ,,Prošle godine na ovom istom mjestu sam obećala da ćemo imati ovaj novi put I drago mi je što smo uspjeli da ispunimo to obećanje. Vlada RS je imala razumjevanje za ovu investiciju. Ovo je jedan od najstarijih hramova na području opštine Srbac I sada je prilaz do njega mnogo lakši. Pokušavamo u svim MZ u RS da nizom infrastrukturnih projekata olakšamo život našim građanima, naravno sve u cilju da mladi ljudi ostanu u RS jer su oni snaga RS”, rekla je Zora VidovićNačelnik opštine Mlađan Dragosavljević rekao je da je ovo samo jedan dio lokalnih puteva koji se realizuje ili je realizovan na području naše opštine.,,Zadovoljan sam što smo uspjeli da realizujemo ovaj projekat. Hram Svetog Prorka Ilije u Lepenici je jedan od najstarijih na području naše opštine I svakako da su mještani ovog sela zaslužili da imaju kvalitetan prilazni put do ove bogomolje”, rekao je Mlađan Dragosavljević.Zahvalnost republičkoj I opštinskoj vlasti uputio je I paroh lepenički Nenad Đurić,, Danas smo se sabrali da bi proslavili hramovnu slavu. Veliko nam je zadovoljstvo što smo u upotrebu danas pustili novi pristupni put do našeg hrama i uz božiji blagoslov da služi svojoj namjeni dugi niz godina”, kaže jerej nenad Đurić. Mještani ovog sela dugo su čekali novi put do crkve kaže Radovan Rakić iz Sitneša ,,Za nas mještane ovo znači mnogo. Čekali smo godinama na ovaj put. Mislili smo to da uradimo prošle godine kada je bilo 130 godina našeg hrama ali evo danas smo konačno dobili novi prilazni put i to nas čini veselim I zadovoljnim”, rekao je Radovan Rakić.Današnjoj proslavi hramovne slave prisustvovali su I potpredsjednik Narodne skupštine RS Milan Petković, predsjednik SO Srbac Miloš Budić I Predsjednik Fiskalnog savjeta Republike Srpske Milenko Krajišnik . Ilindanski sabor kod hrama Svetog Proroka Ilije nastavlja se večeras, od 18 časova je bogosluženje u 19 kulturno umjetnički program od 20 časova večera I narodno veselje.Za sve posjetioce organizatori su obezbjedili bika na ražnju.

Još 15 novih slučajeva virusa korona u Srpcu

Na području srbačke opštine u protekla 24 časa registrovano je još 15 novih slučajeva virusa korona.Radi se o devet muških i šest ženskih osoba, od čega su tri muškarca mlađe, dva srednje i četiri starije životne dobi, tri žene mlađe, jednoj srednje i dvije starije životne dobi.

Zaključno sa današnjim danom u Srpcu su 63 osobe aktivno pozitivne na virus korona a u kućnoj izolaciji je 115 lica.

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa izvršeno je testiranje 326 laboratorijskih uzoraka putem PCR testa a virus korona otkriven je kod 194 osobe.

Institutu za javno zdravstvo RS prijavljeno je šest smrtnih slučajeva.

Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srpskoj je 122 a na respiratoru su četiri osobe.

Održani ,,Dani Srđevčana“

Nakon pauze od dvije godine zbog pandemije virusa korona sinoć su se ponovo , u velikom broju , okupili mještani Donjih i Gornjih Srđevića i uz igru, pjesmu i druženje po treći put obilježili ,,Dan Srđevčana“. Pored mještana koji žive u ova dva sela tu su sinoć bili i Srđevčani koji su trenutno na privremenom radu u inostranstvu ali koji nisu zaboravili svoje korijene i odakle potiču.Najveće zasluge za organizaciju ,,Dana Srđevčana“ pripadaju Savjetu Mjesne zajednice Srđevići i svešteniku Nenadu Đuriću.Goste je u ime Organizacionog odbora pozdravio predsjednik Savjeta MZ Srđevići Rade Gudalović koji je rekao da ovo druženje ima i humanitarni karakter jer je organizovana humanitarna akcija na prikupljanju novca za ,,Kuću od srca za Nevenu Ignjatić“,,Hvala vam što ste se odazvali pozivu i u velikom broju došli na ovaj godišnji skup Srđevčana . Hvala svima koji su pomogli da organizujemo ovo naše druženje. Nadam se da ćete se uključiti u humanitarnu akciju ,, Kuća od srca za Nevenu Ignjatić“ i svojim novčanim prilozima pomoći ovoj samohranoj majci da dođe do svog doma“, rekao je Gudalović.Predsjednik Savjeta Mjesne zajednice Srđevići, Rade Gudalović, rekao je da je  tokom večeri prikupljeno je 2220 KM.

Sve prisutne pozdravio je sveštenik Nenad Đurić , a posebno ministra finansija u Vladi RS Zoru Vidović koja vodi porijeklo iz ovog sela i koja je dala veliki doprinos u realizaciji nekoliko infrastrukturnih projekata u Srđevićima.,, Veliko mi je zadovoljstvo i čast pozdraviti ministra finansija u Vladi RS Zoru Vidović koja se u svakoj prilici odazvala i pružila podršku , ne samo svom selu, nego i okolnim selima. Svi znamo da kada kucamo i otvaramo neka vrata mnogo nam je lakše kada znamo ko je iza njih i kako će nas dočekati. Gospođa Vidović uvijek ima i vremena i volje da nas sasluša i pomogne koliko je to u njenoj moći i zato smo joj zahvalni. Isto je i sa načelnikom opštine Mlađanom Dragosavljevićem , hvala vam na pomoći i nadamo se dobroj saradnji i u narednom periodu“ rekao je sveštenik Đurić. Ministar finansija u Vladi RS Zora Vidović nije krila zadovoljstvo što je u svom selu zajedno sa svojim Srđevčanima i u svom obraćanju prisutnima dodala:,,Ovo mogu da urade samo dobri ljudi a u Srđevićima su zaista dobri ljudi i hvala vam za ovo veče.Mi smo u Vladi RS dali sebi zadatak da obnavljamo naša sela , naše crkve i manastire jer treba da pokažemo da su na ovim prostorima živjeli i žive Srbi. Te svetinje su dokaz da je ovo naša zemlja bila i ostaće. Živjela Republika Srpska „, rekla je ministar finansija Zora Vidović. Opština Srbac u saradnji sa Vladom RS realizovala je ove godine nekoliko infrastrukturnih projekata u Srđevićima i taj trend će se nastaviti i u narednom periodu, rekao je Načelnik opštine Mlađan Dragosavljević,, Čast mi je da sam večeras sa vama. Ovdje čovjek kada dođe uvjeri se u krilaticu da su Srđevčani ljudi dobre volje. Moram istaći da smo i ove godine realizovali niz projekata u vašoj MZ, a veliku pomoć u tome dala je i vaša sugrađanka Zora Vidović. Naša je ambicija da tu saradnju nastavimo i u danima koji su pred nama“,rekao je načelnik Dragosavljević.Ovo druženje svojim nastupom uveličali su članovi KUD ,,Beli anđeo“ iz Srpca koji su izveli koreografiju,, Igre iz Leskovca“.U okviru manifestacije ,, Dani Srđevčana“ obavljeno je bogosluženje i položeni su vijenci i zapaljene svijeće na spomen obilježje u selu na kojem su imena petorice poginulih boraca VRS iz Srđevića.Kao gosti, ovoj manifestaciji prisustvovali su i zamjenik načelnika Vladimir Gužvić, načelnik opštinskog Odjeljenja za inspekcijske poslove Nenad Bilanović kao i odbornik u SO Srbac Branko Grahovac.

Srbačka motorijada u petak i subotu, 5. i 6. avgusta

Moto klub “Izgubljeni” organizuje u petak i subotu, 5. i 6. avgusta, sedamnaesti po redu Moto skup u Srpcu na platou kod Sportske dvorane “9. januar”.

Prvog dana manifestacije planiran je rok koncert sa početkom u 21 čas a drugog dana će biti organizovan defile za bajkere iz Republike Srpske i zemalja iz okruženja, nakon čega su planirani novi rok nastupi. Za bajkere će biti obezbijeđen besplatan ručak.

Manifestacija se zatvara u nedjelju, 7. avgusta, kada će biti ispraćeni gosti uz kafu i doručak.

Pored brojnih sponzora, organizaciju Motorijade će podržati i Opština Srbac u okviru programa kulturnih i sportskih manifestacija za 2022. godinu.

Sutra Sveti prorok Ilija

Srpska pravoslavna crkva /SPC/ sutra će proslaviti Svetog proroka Iliju – Ilindan, koji je veoma poštovan svetitelja u srpskom narodu i cjelokupnom pravoslavlju kao strog i nepokolebljiv propovjednik hrišćanskih vrijednosti.

Ilija Tesvićanin rođen je u Tesvitu u Izrailju u Devetom vijeku prije Hrista /816. godine/. Bio je žrtva progona cara Ahava koji je pod uticajem svoje žene Jezavelje napustio Mojsijevu vjeru i “slavio tuđe bogove”.

Sveti Ilija je, prema predanju, bio među prorocima koji su se na Tavoru poklonili Isusu Hristu na dan Preobraženja Gospodnjeg, kada se javio svojim učenicima sa poukama nove vjere, pa se zato lik Svetog Ilije slika na preobraženskim prazničnim ikonama.

Bio je prisutan i u viziji Svetog Jovana Bogoslova u kojoj se njegova uloga vezuje za budućnost hrišćanske crkve i drugi dolazak na zemlju Hrista Spasitelja – novo preobraženje kome se nada i u koji vjeruje hrišćanski svijet.

Prema knjizi Otkrivenja Jovanovog, drugi dolazak Hristov najaviće Sveti Ilija sa starozavjetnim prorokom Enohom i njihovim stradanjem treba da počne novo preobraženje čovječanstva.

Vjeruje se da Sveti Ilija nije umro već da se živ, plamenim kočijama, vaznio na Nebo, pa se ta scena slika na prazničkim ilindanskim ikonama.

Poznata je i scena sa Svetim Ilijom u pećini, u koju se sklonio od oholog cara Ahava, a gavran mu donosi hranu.

Prema narodnom vjerovanju i tradiciji, Sveti Ilija se vozi u vatrenim kočijama koja vuku četiri konja, iz čijih nozdrva izbija plamen, a grmljavina je tutnjava njegovih kola kojima se vozi po nebu i oblacima.

Sveti Ilija Gromovnik, kako ga još zovu u narodu, pada u najsušnije i najtoplije doba godine, a običaj je da se na taj praznik ne radi u polju – da se ne bi navukao gnjev svetitelja.

Nove uplate Fondu solidarnosti

Na račun Fonda solidarnosti Boračke organizacije opštine Srbac stigle su nove uplate.

Rade Vučenović iz Srćevića, koji je na privremenom radu u inostranstvu, uplatio je iznos od 200 KM, dok je Metaleks VS d.o.o. Srbac, vlasnika Velibora Suvajca, uplatio 100 KM na račun Fonda.

,,Vučenović i Suvajac redovno svake godine novčano pomažu aktivnosti Fonda solidarnosti, a Boračka organizacija opštine Srbac im ovom prilikom izražava zahvalnost”, kažu u Boračkoj organizaciji.

Nove uplate za akciju “Kuća od srca”, stigle i donacije iz inostranstva

Nakon otvaranja deviznog računa stigle su i prve uplate iz inostranstva za humanitarnu akciju “Kuća od srca” za pomoć u izgradnji novog doma samohranoj majci Neveni Ignjatić iz Srpca.

Dvadeset i dva naša sugrađanina koji se nalaze na privremenom radu u zemljama Evrope i svijeta izdvojili su po 20 evra i na taj način je prikupljeno 440 evra.

U pitanju su: Milovan Brezovac, Igor Vujić, Nenad Ignjatić, Dragan Stanić, Željko Savić, Nenad Vulin, Milan Medić, Miroslav Popović, Radiša Savić, Duško Novaković, Miloš Brezovac, Srđan Mikić, Miroljub Ignjatić, Darko Malinović, Ostoja Račić, Boris Milojčić, Dejana Milojčić, Dalibor Bogosavac, Boro Mitrić, Siniša Davidović, Vidanko Rakić i Petar Pejaković.

Stigle su i nove uplate na žiro račun koji je namjenski otvoren u Atos banci za ovu akciju a koje su izdvojili: Crveni krst Srbac 300 KM i Rade Vučenović 200 KM. Po 100 KM su izdvojili Željko Ignjatić, Dragan Bijelić, Duško Mitrić, Svetomir Kljajčin, Aleksandar Rađenović, Sanja Suvajac, Darko Miholjčić i Lidija Gužvić, po 80 KM Željko Gužvić i Mladi socijaldemokrati Srbac, po 50 KM David i Boško Antonić, Kolektiv “Madona”, Zoran Blagojević, Vladimir Gvozdić, Dalibor Smiljanić, Danijela i Miloš Antonić, Miki Novković i dvije anonimne osobe, a 30 KM Dušan Šuščević.

Uplate za akciju, čiji nosilac je Omladinski savjet opštine Srbac, mogu se izvršiti na broj žiro računa: 567 353 27 000047 98 sa naznakom “Humanitarna pomoć za Nevenu Ignjatić” a novčana pomoć se može donijeti i u kafe bar “Dom” u centru Srpca u vremenu od 8 do 14 časova.

Uputstvo za devizno plaćanje:

INTETRMEDIAR BANK:
SWIFT CODE: RZBAATWW

RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG VIENNA.
SWIFT CODE: SABRBA2B

ATOS BANK A.D.
BANJALUKA
BENEFICIARY CUSTOMER:
/BA395673530000069162
11.NOVEMBAR 34 SRBAC
BOSNA I HERCEGOVINA

Samohrana majka Nevena Ignjatić živi kao podstanar sa dvoje maloljetne djece, od kojih je jedno sa posebnim potrebama – devetogodišnji Živko, koji boluje od cerebralne paralize, epilepsije i drugih teških oboljenja.

Zbog stalne brige oko djeteta, Nevena je nezaposlena i uglavnom živi od socijalne pomoći koju dobija na Živkovo ime preko Centra za socijalni rad a skromna primanja nisu dovoljna da samostalno izgradi svoj novi dom, zbog čega joj je potrebna pomoć humanih ljudi.

Regata od Kukulja do Srpca okupila preko 30 čamaca


Preko stotinu rekreativaca i ljubitelja prirode učestvovalo je danas u tradicionalnoj srbačkoj regati koja je održana po sedamnaesti put na trasi od Kukulja do Srpca dugoj 25 kilometara.
Organizator manifestacije i ove godine je bila Turistička organizacija opštine Srbac a pokrovitelj Opština Srbac, uz finansijsku pomoć brojnih sponzora.
Predsjednik organizacionog odbora i direktor Turističke organizacije, Radisava Šuščević, izrazila je zadovoljstvo što se odazvalo preko 30 ekipa iz Srpca i okolnih opština i naglasila da je odziv bio veći nego prošle godine, čemu je naročito doprinijelo lijepo vrijeme.
“Vodostaj Vrbasa je bio niži nego inače, ali niko se nije žalio i raspoloženje je bilo na nivou. Cilj regate je bio da se ukaže na značaj i zaštitu naših rijeka i drugih vodotoka. Pozivam sve one koji vole prirodu da dolaze na ovakve manifestacije, jer vrlo rijetko provodimo vrijeme na rijekama, a to bismo morali raditi češće”, rekla je Šuščević.
Učesnici su krenuli oko 10.30 časova sa lokacije nekadašnjeg pontonskog mosta u Kukuljama a nešto prije 13 časova stigli su na odmorište u Razboj LJevčanski, na šljunkaru u Stegića adi, gdje su im podijeljeni paketi hrane i piće. Prilikom polaska iz Kukulja dobili su i kačkete sa obilježjem manifestacije.
U Razboju je organizovano druženje i sportsko takmičenje u nabacivanju šlaufa gdje je najspretniji, među pet učesnika, bio Miodrag Milutinović iz Srpca.
Titulu mistera regate dobio je Ognjen Tomić, član ekipe “Elips” iz Bajinaca a za mis regate proglašena je Danijela Topić iz Kosjerova, članica ekipe “Riječni gusari”.
Nakon odmora nastavljen je put ka ušću Vrbasa u Savu u Srpcu gdje je organizator za učesnike regate pripremio osvježavajuća pića.
Na današnju manifestaciju odazvale su se ekipe iz Gradiške, Laktaša, Kozarske Dubice i Srpca a najbrojnija je bila ekipa Ronilačkog kluba “Žabac” sa četiri čamca.
Milorad Lepir, predstavnik kluba, kaže da su učestvovali na svim dosadašnjim srbačkim regatama i naglasio da odlaze na slične manifestacije u Republici Srpskoj i regionu.
“Prije tri sedmice smo bili na Drinskoj regati u LJuboviji sa dvije posade. Nekoliko naših predstavnika je putovalo i na regatu u Bajinu Baštu prije sedam dana gdje je bilo između 20 i 25 hiljada posjetilaca na vodi, a procjenjuje se da je tog vikenda ovu opštinu posjetilo oko 100 hiljada turista. Preporučujem svima koji nisu do sada tamo išli, da to učine i uvjere se u svu ljepotu ove manifestacije jer se to riječima ne može opisati”, kaže Lepir.
Stojan Kostić iz Kozarske Dubice prvi put je došao sa svojom ekipom na srbačku regatu i odmah se desio peh da im se probuši čamac. Međutim, to ih nije pokolebalo da uzmu učešće i krenu do cilja.
“Da je zatrebalo, ne bi bio problem ni da zaplivam, ali ponudili su se dobri ljudi iz drugih ekipa da idemo s njima. Veoma mi je drago što je prisutan ovoliki broj učesnika koji će na taj spoznati svu ljepotu prirode, a drugačije se rijeke i ne mogu upoznati kako treba nego spuštanjem čamcem. Ako se potrudimo da uživamo u svemu tome, priroda će nam to obilato vratiti”, rekao je Stojan.
On je sa svoje 62 godine proglašen za najstarijeg učesnika današnje regate a titulu najmlađeg dobio je osmogodišnji Ilija Cvijić iz Srpca.
Učesnike regate pozdravio je načelnik opštine Mlađan Dragosavljević koji je rekao da će Opština Srbac nastaviti pružati finansijsku podršku ovoj manifestaciji, koja je jedna od najvažnijih iz opštinskog Kalendara kulturnih i sportskih manifestacija.
“Srbac je opština koja leži na dvije velike rijeke, Savi i Vrbasu, i u proteklom periodu nismo bili dovoljno svjesni tog značaja. Naša namjera je da u narednih nekoliko godina, kroz brojne investicije, vratimo dešavanja na riječne tokove i damo veći doprinos očuvanju životne sredine. Iz tog razloga smo na zadnjoj skupštini usvojili Zoning plan ušća Vrbasa u Savu u cilju formiranja nove sportsko-rekreativne zone”, rekao je načelnik Dragosavljević.
On je pohvalio formiranje Nautičkog kluba “Sidro” iz Srpca koji je opredjeljen da svake godine organizuje Savsku regatu na potezu od Srpca prema Gradišci, uz razne druge događaje.
“Ove godine su to učinili prvi put i bilo je u planu da otplove i do Jasenovca kako bi odali počast stradalima u Drugom svjetskom ratu, ali to nisu uspjeli zbog niskog vodostaja. Nadam se da će u tome uspjeti naredne godine i da će njihov klub naći mjesto u opštinskom budžetu i tako dobiti podršku u svom radu”, istakao je načelnik Dragosavljević.
Današnjoj regati prisustvovao je i načelnik Odjeljenja za privredu, poljoprivredu i društvene djelatnosti opštine Srbac, Marko Miholjčić.

Druženje u Lepenici okupilo veliki broj mještana i njihovih potomaka iz raznih krajeva svijeta

Udruženje građana ,,Naša Lepenica“ organizovalo je četvrto po redu druženje mještana Donje i Gornje Lepenice, na kojem su se okupili mještani, kao i brojni gosti koji vode porijeklo iz pomenutih sela, ali ih je životni put odveo na neku drugu stranu.

Druženje je počelo nastupom najmlađe sekcije SKUD-a ,,Beli anđeo“ iz Srpca, a zatim se prisutnima, u ime organizatora, obratio novoizabrani predsjednik Udruženja ,,Naša Lepenica“ Radivoje Tatić iz Donje Lepenice.

,, Član sam Udruženja od samog njegovog osnivanja i  mogu da kažem da mi je čast što sam jednoglasno izabran za predsjdenika. Nadam se da ćemo svi zajedno, posebno računajući na naš podmladak koji se pridružio Udruženju, učiniti razne korisne stvari za naše selo i na zadovoljstvo svih mještana češće organizovati ovakva druženja. Cilj nam je da uključimo što više mladih i da, uz njihove ideje, život u našim mjesnim zajednicama učinimo što ljepšim“, rekao je Tatić.

Predsjednik Skupštine Udruženja Vićo Kovačević istakao je da je i ovogodišnje druženje okupilo veliki broj mještana, što pokazuje da ljudi gdje god da odu, svoj zavičaj ne zaboravljaju, nose ga u srcu i rado mu se vraćaju.

,,Danas me raduju dvije stvari, a to je što se na druženju pojavio veći broj starosjedilaca, koji na prethodnim druženjima nisu bili, a drugo je to što vidim i sve veći broj mladih na duženju i učlanjenjenju u Udruženje. Stariji ljudi su ti čije nam je iskustvo potrebno, zaslužuju našu pažnju i poštovanje, a mladi su tu da od njih nauče dosta toga i da nastave ovu našu tradiciju“, rekao je Kovačević i zahvalio lokalnoj upravi na trudu da se kroz razne projekte uslovi za život mještana Gornje i Donje Lepenice poboljšaju, što se ove godine posebno ogleda kroz infrastrukturne projekte.

I ove godine, na druženje je došao načelnik opštine Mlađan Dragosavljević koji je istako da će mještani Donje i Gornje Lepenice i u narednom periodu moći da računaju na podršku lokalne uprave.

,,Prvo bih istakao zadovoljstvo što je ovo druženje preraslo u tradiciju i što svake godine postaje masovnije. Ovom prilikom želim da istaknem da je lokalna uprava kroz nekoliko projekata posvetila pažnju ovom dijelu naše opštine, prije svega mislim na put u dužini od preko dva kilometra prema Hramu Svetog proroka Ilije, a ne trebamo zaboraviti ni radove koji su izvršeni na sanaciji regionalnog puta prema Prnjavoru koji su u završnoj fazi i koji mnogo znače za kompletnu opštinu, posebno za ovaj dio. Vrlo brzo će biti realizovan  projekat izgradnje puta prema mjesnom groblju u Donjoj Lepenici. Jedan od značajnijih projekata je i rekonstrukcija doma u Gornjoj Lepenici, koju su pokrenuli mještani, a Opština Srbac ga je podržala sanacijom krova i nastavićemo da pružamo pomoć u realizaciji ostalih planova“, rekao je načelnik.

Za počasnog člana Udruženja je izabran Radivoje Mikić iz  Poveliča  čiji je doprinos u osnivanju Udruženja i radu u proteklom periodu zaista veliki, a uručene su zahvalnice članovima koji su se donacijama i radom istakli u prethodnih godinu dana.

Ovogodišnjem druženju su prisustvovali i zamjenik načelnika Vladimir Gužvić, jeromonah Filaret iz manastira Osovica i jerej Nenad Đurić.