U novom Lovačkom domu juče je održana redovna godišnja sjednica
Skupštine Lovačkog udruženja ,,Srna” Srbac kojom je predsjedavao Goran
Tatić.
Delegate skupštine pozdravio je načelnik opštine Mlađan
Dragosavljević i istakao dobru saradnju lokalne uprave i lovaca u Srpcu.
“LU ‘Srna’ Srbac sigurno spada u najznačajnija udruženja na
području naše opštine, ne samo zbog svoje masovnosti i preko 500 članova ovog
društva, nego i zbog svega onoga čime se bavite. Prije svega, mislim na uzgoj
divljači i očuvanje prirode. Uvijek spominjem dobru saradnju koju lokalna uprava
ima sa Lovačkim udruženjem ‘Srna’ i ne sumnjam da će tako biti i u narednom
periodu. Bitno je pohvaliti činjenicu da ste povećali svoja lovišta za 3.400
hektara. Želim vam uspješan rad i dobar pogled”, rekao je načelnik
Dragosavljević.
Delegati u Skupštini razmatrali su Izvještaj o radu sa finansijskim
izvještajem za 2025. godinu, kao i plan rada u ovoj godini.
Predsjednik udruženja Goran Savanović naglasio da je udruženje
uspješno okončalo godinu, izvršilo sve planske ciljeve, te finansijski
poslovalo pozitivno sa iskazanom dobiti.
“U prošloj godini, uprkos svim problemima koje smo imali,
Udruženje je poslovalo pozitivno u iznosu nešto više od 1.000 maraka. To bi
bilo mnogo bolje da nije zabilježen veliki broj saobraćajnih nezgoda u kojima
su učestvovale divlje životinje i na osnovu naknada za oštećenje vozila i
sudskih troškova platili smo nešto više od 35.000 KM. Da nije bilo toliko
saobraćajnih nezgoda sa divljači ta sva sredstva bi se knjižila u pozitvno
poslovanje”, istakao je Savanović.
On je dodao da je jednoglasno usvojen i Program rada za ovu
godinu.
“Sa ponosom mogu da kažem da smo jedino lovačko udruženje u RS koje ima značajno povećanje lovišta i to za 3.400 hektara, koje je do sada koristilo Privredno lovište Motajica. Rezultat je to našeg rada i rada naših sekcija kao i pomoći lokalne uprave sa kojom imamo odličnu saradnju. Najveći dobitnici su lovci iz Selo Srpca, Kaoca, Vlaknice, Brusnika i Kobaša. Očekujemo da ćemo vrlo brzo potpisati ugovor o korištenju lovišta na sljedećih deset godina i krenuti u izradu nove Lovno-privredne osnove. Zaključak je da je ovo izuzetan period za LU ‘Srna’ Srbac, da imamo značajne pomake i u lovnim površinama i u broju divljači, te da lovci mogu biti zadovoljni”, poručio je Savanović.
Idući vikend počinje lovna sezona i otvor lova na srndaća, te se
6. i 7. juna očekuje veliki broj lovaca i uspješan lov.
Delegati su nakon kraće diskusije jednoglasno usvojili sva
godišnja dokumenta, te nastavili druženje.
LU “Srna” Srbac broji 520 aktivnih lovaca.