Karatista Marko Drinić osvojio bronzu na svjetskom karate kupu u Poreču

Na petnaestom po redu WKF kupu i svjetskoj ligi za mlade “Poreč 2023” karatista Marko Drinić iz Glamočana u izuzetno jakoj konkurenciji osvojio je bronzanu medalju.

Marko je dugogodišnji član Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja LJevčanskog a u Poreču je nastupio kao takmičar Karate kluba “Sensei Karate Do” iz Nove Topole sa kojim klub iz Razboja ostvaruje uspješnu saradnju.

Pored Marka, na takmičenju u Poreču nastupile su Milana i Dunja Kačavenda iz kluba “Sensei Karate Do” ali nisu uspjele doći do medalje.

Na svjetskom kupu u Poreču održani su kampovi u katama i borbama koje su vodili eminentni svjetski instruktori i takmičari a cilj je bio unapređenje znanja u svrhu postizanja što boljih rezultata.

Organizator kampova i takmičenja bili su Svjetska karate federacija WKF i Karate savez Hrvatske.

Marko Drinić je u maju nastupio i na 27. Balkanskom prvenstvu za djecu do 13 godina, koje je održano u Baru, gdje je bio uspješan na startu takmičenja ali nije uspio doći do medalje. Ovo je jedno od najjačih takmičenja u regionu na kojem je Marko, zajedno sa Milanom Kačavenda iz kluba “Sensei Karate Do”, uspio kroz kvalifikacione turnire izboriti učešće.

Marko Drinić već godinama ostvaruje dobre rezultate a za uspjehe u prošloj godini, kada je osvojio šest medalja, dobio je specijalno priznanje na ovogodišnjem izboru najboljih sportista opštine Srbac.

Jedan od najvećih uspjeha do sada ostvario je u martu ove godine, na karate prvenstvu u Trebinju, kada je osvojio titulu prvaka Republike Srpske do 13 godina.

Na državnom prvenstvu za djecu, koje je u aprilu održano u Zenici, Marko je osvojio bronzanu medalju.