Četiri medalje za Marka Drinića na karate kupu u Prijedoru

Marko Drinić iz Glamočana, član Karate kluba “Sensei karate do” iz Nove Topole, proglašen je za najuspješnijeg takmičara na 25. po redu “Shodan kupu” koji je održan proteklog vikenda u organizaciji Karate kluba “Shodan” iz Prijedora.

U konkurenciji 31 kluba i 415 takmičara iz četiri države, Marko je osvojio četiri medalje i to po jedno zlato i srebro i dvije bronze.

Zlato je osvojio u katama u konkurenciji dječaka do 12 a srebro u grupi dječaka do 11 godina. Bronze su mu pripale u borbama dječaka do 11 godina u kategoriji do 40 kilograma i ekipno u katama u konkurenciji dječaka 10 i 11 godina, zajedno sa DŽejlanom Mušićem i Stefanom Trivunovićem.

Klub “Sensei karate do”, za koga nastupaju i članovi Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja LJevčanskog, učestvovao je sa 20 takmičara i osvojio 22 medalje a u generalnom plasmanu zauzeo je treće mjesto.