Ekskurzija učenika osmih razreda: Pet dana druženja, putovanja i novih uspomena

Učenici osmih razreda Osnovne škole „Jovan Jovanović Zmaj“ boravili su na ekskurziji od 1. do 5. juna, tokom koje su kroz putovanja, druženje i upoznavanje kulturno-istorijskih znamenitosti stekli nova iskustva i uspomene koje će dugo pamtiti.

Putovanje je započelo polaskom ispred škole, a vožnja kroz živopisne krajeve Bosne i Hercegovine protekla je u vedroj atmosferi. Učenici su uživali u panoramskom razgledanju doline Vrbasa, uz kraće pauze za odmor, dok je poseban utisak na sve ostavila posjeta Prebilovcima, mjestu značajnog istorijskog nasljeđa.

Smještaj u Budvi omogućio je učenicima da uživaju u ljepotama crnogorskog primorja. Dani su bili ispunjeni kupanjem na plaži i bazenu, obilaskom Starog grada Budve i upoznavanjem njegovih znamenitosti, kao i zajedničkim večernjim druženjima i zabavnim sadržajima.

Posebno mjesto među aktivnostima zauzeo je izlet u Kotor, gdje su učenici imali priliku da se upoznaju sa bogatom istorijom i jedinstvenom arhitekturom ovog primorskog grada. Obilazak Bokokotorskog zaliva, starog gradskog jezgra, kao i Crkve Svetog Nikole i Katedrale Svetog Tripuna, upotpunili su nezaboravno iskustvo.

Na povratku kući, posljednjeg dana ekskurzije, učenici su posjetili Trebinje i Manastir Tvrdoš.

Ekskurzija je još jednom pokazala koliko su ovakva putovanja važna za povezivanje učenika, sticanje novih znanja i stvaranje uspomena koje ostaju za cijeli život.

Počela republička preventivna kampanja „Lako je brzinu smanjiti“

Preventivna aktivnost pod sloganom „Lako je brzinu smanjiti“ provodiće se tokom čitave godine, ali medijski dio će biti proveden na području Republike Srpske od danas do 31. jula 2026. godine.

Cilj provođenja ove kampanje je povećanje nivoa bezbjednosti saobraćaja u Republici Srpskoj, smanjenjem broja vozača koji voze preko propisane brzine kretanja, a samim tim smanjenje broja saobraćajnih nezgoda čiji je uzrok nepropisna i neprilagođena brzina uslovima na putu.

Kampanjom se utiče na promjenu stavova o važnosti i značaju ograničenja brzine i prenošenje poruke učesnicima u saobraćaju koliko je važno poštovati ograničenje brzine kretanja.

Kampanju zajednički realizuju Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske, Agencija za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske, Auto-moto savez Republike Srpske, jedinice lokalne samouprave, Radio-Televizija Republike Srpske kao medijski partner i „Ciak auto“ kao društveno odgovorna kompanija.

Predstavom „S Jesenjinom u srcu“ obilježeno deset godina rada ANI „Lijevče“ i Udruženja za očuvanje tradicije Prijedor

U Domu kulture „Uglješa Kojadinović“ u Srpcu sinoć je izvedena muzičko-poetska predstava „S Jesenjinom u srcu“, kojom su obilježeni jubileji – deset godina rada Ansambla narodnih igara „Lijevče“ iz Razboja i Udruženja za očuvanje tradicije Prijedor.

Predstava je organizovana u saradnji sa Srpskim prosvjetnim i kulturnim društvom „Prosvjeta“ Srbac i Centrom za kulturu i sport Srbac, a brojna publika imala je priliku da uživa u nesvakidašnjem poetsko-scenskom prikazu života i stvaralaštva Sergeja Jesenjina, jednog od najpoznatijih ruskih pjesnika.

Predsjednik Udruženja za očuvanje tradicije Prijedor Željko Šormaz rekao je da je gostovanje u Srpcu organizovano na poziv prijatelja iz Ansambla narodnih igara „Lijevče“, povodom njihovog značajnog jubileja, naglašavajući da i njihovo udruženje ove godine obilježava deset godina uspješnog rada.

„Predstava ‘S Jesenjinom u srcu’ nastala je kao kruna višegodišnjeg rada na projektu posvećenom velikom ruskom pjesniku. Prvi korak bilo je izdavanje knjige prevoda Jesenjinovih pjesama profesora Vladimira Krčkovskog, a potom je iz tih prevoda nastala predstava u kojoj stihove govorimo na srpskom, dok ih kroz muziku izvodimo na ruskom jeziku. Kroz poeziju i pjesmu prikazujemo različite periode Jesenjinovog života – od djetinjstva i života na selu, preko dolaska u Moskvu i njegovih velikih ljubavi, pa sve do duboke povezanosti sa rodnim krajem i otadžbinom“, rekao je Šormaz.

Dodao je da je predstava do sada izvedena više od deset puta u gradovima Republike Srpske i Srbije, među kojima su Prijedor, Banjaluka, Bijeljina, Istočno Sarajevo i Beograd, te da su reakcije publike svuda bile veoma emotivne.

„Jesenjin je ostavio neizbrisiv trag u svjetskoj književnosti, tako da i danas njegova poezija jednako snažno dopire do publike. Zato smo željeli da kroz ovu predstavu približimo njegov život i stvaralaštvo novim generacijama“, istakao je Šormaz, dodajući da su i reakcije srbačke publike pokazale da umjetnost i dobra poezija uvijek pronađu put do ljudi.

Predsjednik ANI „Lijevče“ Jordan Kuvalja zahvalio je svima koji su tokom protekle decenije podržavali rad ansambla, ističući da nije bilo lako održati folklorni kolektiv u seoskoj sredini, ali da su ljubav prema tradiciji i zajedništvo bili jači od svih izazova.

„Iza nas je deset godina rada, brojnih nastupa, putovanja i prijateljstava. Zahvaljujući našim članovima, njihovim roditeljima i svim ljudima koji nas podržavaju uspjeli smo da izgradimo ansambl koji danas predstavlja naš kraj širom regiona. Večeras smo željeli da jubilej obilježimo na poseban način i našim sugrađanima poklonimo jedno drugačije kulturno veče posvećeno Sergeju Jesenjinu“, rekao je Kuvalja.

On je podsjetio da je kroz Razboj i Lijevče polje proteklih godina prošlo više od dvanaest folklornih društava iz različitih zemalja, što potvrđuje uspješnu međunarodnu saradnju koju ansambl kontinuirano razvija.

„Kultura povezuje ljude bez obzira na granice, jezike i različitosti. Upravo kroz folklor, muziku i umjetnost želimo da promovišemo vrijednosti zajedništva, prijateljstva i međusobnog poštovanja“, naglasio je Kuvalja.

Dodao je da ansambl trenutno broji oko 70 članova raspoređenih u četiri grupe, te da ih u narednom periodu očekuju brojni nastupi i međunarodne smotre folklora, uključujući njihovu manifestaciju ,,Ljevčanska bošča” na kojoj se krajem jula očekuju gosti iz više evropskih zemalja.

Zadovoljstvo uspješno organizovanom večeri izrazila je i predsjednica SPKD „Prosvjeta“ Srbac Branka Sančanin, koja je istakla da „Prosvjeta“ i ANI „Lijevče“ godinama njeguju uspješnu saradnju kroz očuvanje kulturne tradicije, književnosti i umjetničkog stvaralaštva.

„Već duže vrijeme pratim rad Udruženja za očuvanje tradicije iz Prijedora i znala sam da iza njihovih projekata stoji veliki trud i ozbiljan pristup. Ipak, predstava je premašila moja očekivanja. Publika je imala priliku da kroz poeziju, muziku i scenski izraz osjeti duh Rusije i upozna se sa životom jednog od najvećih pjesnika koje je ta zemlja iznjedrila“, rekla je Sančanin.

Ona je dodala da posebnu simboliku večeri daje činjenica da su istovremeno obilježena dva značajna jubileja – deset godina rada Udruženja za očuvanje tradicije Prijedor i deset godina postojanja Ansambla narodnih igara „Lijevče“.

„Jesenjin zauzima posebno mjesto u ruskoj književnosti, jer je na jedinstven način uspio da prikaže emociju, ljubav prema zavičaju i ono što mnogi nazivaju ruskom dušom. Drago mi je što je srbačka publika imala priliku da uživa u jednom ovako kvalitetnom kulturnom sadržaju i što je ‘Prosvjeta’ bila dio organizacije ovog događaja“, istakla je Sančanin.

Na kraju večeri uručene su zahvalnice za doprinos organizaciji i uspješnoj saradnji predsjednici SPKD „Prosvjeta“ Srbac Branki Sančanin, predsjedniku Udruženja za očuvanje tradicije Prijedor Željku Šormaz, direktoru Centra za kulturu i sport Srbac Radovanu Mitrakoviću i načelniku opštine Srbac Mlađanu Dragosavljeviću.

Opština Srbac nagradila najuspješnije osnovce i srednjoškolce

Načelnik opštine Srbac Mlađan Dragosavljević organizovao je danas prijem za najuspješnije učenike osnovnih škola i srednjoškolskog centra u Srpcu kojima su uručene nagrade za postignute rezultate u obrazovanju i sportu.

Prijemu u sali Skupštine opštine Srbac prisustvovalo je mnoštvo učenika i nastavnika koji su se prema rezultatima svrstali među najbolje, za koje je izdvojeno oko 10.000 KM iz opštinskog budžeta.

Iz Centra srednjih škola “Petar Kočić” Srbac uspjehom se izdvojilo 11 učenika. Učenica generacije je Sara Ilibašić i nagrađena je sa novčanom nagradom u iznosu od 300 KM, laptopom i monografijom “Srbac-monografski zapisi”.

Odlikaši Sara Stanić, Sara Barašin, Andreja Kasagić, Nemanja Ignjatić, Isidora Đukić, Milica Vujičić, Nevena Vitorović, Srđana Oljača, Aleksa Bajić i Nikola Dabić nagrađeni su novčanim nagradama u iznosu od 150 KM i monografijama “Srbac-monografski zapisi”.

Među osnovcima, nagrađeno je 20 učenika, od kojih su tri učenika generacije – Stefan Suvajac iz Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” Srbac, Jana Vujić iz Osnovne škole “Vuk Karadžić” Sitneši i Gordana Mihajlović iz Osnovne škole “Dositej Obradović” Razboj, kojima su uručene novčane nagrade od po 150 KM, pametni sat i monografija “Srbac-monografski zapisi”.

Vukovcima Dunji Kljačin, Aleksandri Popović, Dunji Milanković, Luki Radoviću, Matiji Lazendiću, Nemanji Budimčiću, Andreju Dragosavu, Ani Perić, Petru Savanoviću, Sari Vučković, Aleksi Olenjuhu, Dušanu Subotiću, Sofiji Berendika, Katarini Vidović, te Lari Livopoljac uručene su novčane nagrade u iznosu od po 100 KM i knjiga Žarka Šarića “Kad ječam zarudi”.

Osim vukovaca i učenika generacije, nagrađeni su i učenici CSŠ “Petar Kočić” Srbac koji su postigli zapažene uspjehe na školskim takmičenjima.

Učenica Sara Barašin i njena mentorka profesorica Lela Bakić nagrađene su sa po 150 KM za osvojeno drugo mjesto na Republičkom takmičenju iz Monetarne ekonomije i bankarstva.

Dunja Malbašić je nagrađena sa 100 KM za treće mjesto na Republičkom literarnom konkursu “Da se ne zaboravi”, a njene mentorke Svetlana Milošević i Irena Nedomović dobile su po 50 maraka.

Prvo mjesto na konkursu “170 godina rođenja Nikole Tesle” ekipno su osvojili Milica Vujičić, Ognjen Miljević i Filip Lazić koji su nagrađeni sa po 70 KM, a njihova profeosrica Novka Savić dobila je 100 KM.

Učenica Teodora Prelić nagrađena je sa 150 KM za osvojeno prvo mjesto na Republičkom literarnom konkursu, a njena metorka Irena Nedomović dobila je 100 KM.

Za treće mjesto na Regionalnom takmičenju iz srpskog jezika i književnosti, Luka Lepir i njegova mentorka profeosrica Branka Keser dobili su po 70 KM.

Prvo mjesto na Regionalnom takmičenju iz futsala odnijela je ekipa djevojaka, u čije ime je novčanu nagradu od 150 KM primila kapiten Marija Knežević, dok je njihov profesor fizičkog vaspitanja, Milovan Vrsajković, nagrađen sa 80 maraka.

Drugo mjesto na Regionalnom takmičenju iz futsala odnijela je ekipa momaka, u čije ime je novčanu nagradu od 100 KM primio kapiten David Ačić, dok je njihov profesor fizičkog vaspitanja, Zoran Dumonić, nagrađen sa 50 maraka.

Iz Osnovne škole „Jovan Jovanović Zmaj“ sa 150 KM nagrađeni su članovi stonoteniske ekipe Irina Lepir, Elena Kljajčin, Ljubica Soknić, Amar Selimanović, Nikola Đukić i Arsenije Dragojević, kao i njihov nastavnik Salvedin Selimanović sa 80 KM za drugo mjesto na Malim olimpijskim igrama.

Sa po 100 KM nagrađeni su i Stefan Suvajac i nastavnica Ankica Lazić za prvo mjesto na Regionalnom takmičenju iz matematike.

Ana Perić i nastavnica Savka Vukašinović dobile su po 50 KM za treće mjesto na Regionalnom takmičenju iz fizike, dok je Jana Dragojević nagrađena sa 150 KM, a njena nastavnica Danijela Lepir sa 100 KM za dva treća mjesta na republičkim i prvo mjesto na Međunarodnom likovnom konkursu.

Andrej Babić i nastavnica Sanela Ožeg dobili su po 50 KM za treće mjesto na Regionalnom takmičenju iz srpskog jezika.

Masimo Zvizdalo je nagrađen sa 80KM za prvo, a Dunja Mikić, Anja Dragosavljević i Lazar Topić sa po 30 KM za treće mjesto na međunarodnim takmičenjima iz kaligrafije, uz njihovu nastavnicu Nadu Milovanović koja je dobila 100 KM.

Iz Osnovne škole „Dositej Obradović“ Razboj sa 150 KM nagrađeni su Dušan Subotić, Sofija Berendika, Jakov Jokić i Viktorija Vidović, koji su osvojili prvo mjesto na Regionalnom takmičenju iz istorije, kao i njihov nastavnik Nenad Šarić koji je dobio 80 KM.

Načelnik Odjeljenja za privredu, poljoprivredu i društvene djelatnosti Marko Miholjčić istakao je da lokalna uprava nastoji da svake godine proširi podršku učenicima.

„Kao Opštinska uprava trudimo se svake godine uvesti nešto novo kako bismo nagradili najbolje učenike. Od naredne školske godine, u saradnji sa Ministarstvom prosvjete i kulture Republike Srpske, biće obezbijeđeni kompletni udžbenici za učenike osnovnih škola, a nastavlja se i sufinansiranje prevoza srednjoškolaca. Tokom godine pomažemo odlaske na takmičenja i nastojimo da obezbijedimo što bolje uslove za rad u školama“, rekao je Miholjčić.

Čestitke nagrađenima uputio je i načelnik opštine Mlađan Dragosavljević.

„Zahvaljujemo vam se što na najbolji način promovišete svoje porodice, škole i opštinu Srbac. Veoma je važno da prepoznajemo vaše zasluge i nastavimo da ulažemo u obrazovanje i nagrađivanje učenika. Živimo u vremenu brojnih izazova, ali znanje je uvijek bilo i ostaće najveća vrijednost i najvažniji kapital. Vi ste budućnost naše lokalne zajednice i nadamo se da ćete jednog dana svoja znanja i iskustva vratiti sredini iz koje ste potekli“, poručio je Dragosavljević.

Direktor Centra srednjih škola „Petar Kočić“ Srbac Milenko Živanić istakao je da broj nagrađenih učenika iz godine u godinu raste.

„Ova sala je svake godine sve punija, što pokazuje da je kvalitet obrazovanja na visokom nivou. Zahvaljujem načelniku i Opštinskoj upravi na podršci i ulaganjima koja doprinose boljim uslovima za rad i novim uspjesima naših učenika“, rekao je Živanić.

Nastavnik istorije Nenad Šarić poručio je učenicima da nastave da rade i da se usavršavaju.

„Opština je pokazala da vjeruje u vas i zato se od vas s pravom očekuju velika djela u budućnosti. Nastavite da učite, napredujete i budete ponos svojih roditelja i lokalne zajednice“, rekao je Šarić.

Pomoćnik direktora OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Radana Pantelić zahvalila je lokalnoj upravi na podršci školama i učenicima.

U ime nagrađenih učenika obratila se Sara Ilibašić, učenik generacije CSŠ „Petar Kočić“.

„Zahvaljujem Opštini Srbac na nagradi, kao i profesorima i roditeljima na podršci, znanju i strpljenju koje su mi pružili tokom školovanja. Smatram da svako priznanje predstavlja dodatnu motivaciju za dalji rad. Planiram da upišem Medicinski fakultet u Banjaluci jer sam oduvijek željela da se bavim medicinom i pomažem ljudima“, rekla je Ilibašić.

Svečani prijem završen je zajedničkim fotografisanjem, uz poruku da će Opština Srbac i u narednom periodu nastaviti da podržava znanje, trud i uspjeh mladih.

Više fotografija možete pogledati na našem fb profilu.

Gordana Mihajlović učenica generacije OŠ „Dositej Obradović“ Razboj

U Osnovnoj školi „Dositej Obradović“ Razboj danas je upriličena svečana podjela svjedočanstava za učenike završnog razreda, kao i prijem za najbolje učenike i njihove roditelje.

Direktorica škole Silvana Sekulić istakla je da su ovom prilikom uručene Vukove diplome, posebne diplome i priznanje učeniku generacije.

Vukove diplome dobili su: Dušan Subotić i Sofija Berendika iz centralne škole, te Gordana Mihajlović, Katarina Vidović i Lara Livopoljac iz Područne škole Kukulje.

Posebne diplome uručene su učenicima koji su, pod vođstvom profesora Nenada Šarića, osvojili prvo mjesto na regionalnom takmičenju iz istorije. Ovo priznanje pripalo je Sofiji Berendiki, Jakovu Jokiću, Dušanu Subotiću i Viktoriji Vidović.

Za učenika generacije proglašena je Gordana Mihajlović iz Područne škole Kukulje.

Čestitajući učenicima na postignutim rezultatima, direktorica Silvana Sekulić poželjela je svim maturantima mnogo uspjeha u nastavku školovanja, kao i sreću i dobro zdravlje njima i njihovim porodicama.

„Ponosni smo na uspjehe naših učenika i vjerujemo da će stečeno znanje i vrijednosti nositi sa sobom i u budućnosti. Želim im puno sreće i uspjeha u daljem školovanju i svako dobro njihovim porodicama“, poručila je Sekulić.

Opština Srbac uvodi pametni sistem adaptivne LED javne rasvjete

Opština Srbac i još pet lokalnih zajednica u Bosni i Hercegovini potpisale su ovih dana ugovore o bespovratnim sredstvima u okviru projekta EU4 kolektivna akcija za energetsku tranziciju (EU4CAET), pokrećući inicijative koje će podržati tranziciju zemlje prema održivijem, sigurnijem i energetskom sistemu usmjerenom ka građanima.

Projekti u Srpcu, Kaknju, Zenici, Modriči, Sokocu i Trebinju demonstriraju kako lokalne zajednice mogu doprinijeti energetskoj tranziciji kroz proizvodnju obnovljive energije, mjere energetske efikasnosti i inovativne pristupe učešću zajednice.

Opština Srbac uvodi pametni sistem adaptivne LED javne rasvjete koji će poboljšati sigurnost u urbanim i prigradskim područjima. Projektom će biti obuhvaćeno oko 8.200 stanovnika, godišnje će se uštedjeti 323.330 kWh električne energije i smanjiti emisije CO₂ za 240,75 tona, a uštede će biti reinvestirane lokalno.

Projekat EU za kolektivnu akciju za energetsku tranziciju (EU4CAET) sufinansiraju Evropska unija (EU) i Njemačko savezno ministarstvo za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ), a provodi GIZ.

OŠ Srbac: Škola u prirodi na Jahorini

Učenici petih razreda Osnovne škole”Jovan Jovanović Zmaj” Srbac boravili su od 8. do 12. juna na Jahorini, gdje je uspješno realizovana Škola u prirodi – jedinstven spoj nastave, boravka u prirodi, rekreativnih aktivnosti i druženja.

Po dolasku na Jahorinu učenici su smješteni u hotel, gdje je započeo njihov petodnevni boravak ispunjen zanimljivim sadržajima i pažljivo osmišljenim programom. Svaki dan počinjao je jutarnjom higijenom i rekreativnim vježbama, nakon čega su uslijedile edukativne i praktične aktivnosti prilagođene njihovom uzrastu.

Nastavnici su nastavne i vannastavne sadržaje realizovali u prirodnom okruženju, koristeći bogatstvo planinskih predjela kao podsticaj za učenje, istraživanje i sticanje novih znanja.

Poseban dio programa činili su izleti sa zadacima i obilazak olimpijskog centra na Jahorini, tokom kojih su učenici upoznali prirodne ljepote, istoriju i značaj ove planine. Slobodno vrijeme bilo je namijenjeno odmoru, druženju i sportskim aktivnostima.

Večernji časovi bili su rezervisani za kulturno-zabavne sadržaje, tematske večeri i zajednička druženja, koja su dodatno učvrstila prijateljstva i doprinijela stvaranju vedre i pozitivne atmosfere među učenicima.

Nakon pet dana ispunjenih učenjem, igrom i brojnim lijepim trenucima, učenici su se vratili svojim domovima bogatiji za nova znanja, iskustva i uspomene koje će dugo pamtiti, potvrđujući da se neke od najljepših životnih lekcija uče upravo izvan učionice.

Koncert učenika klavira i violine u subotu, 20.juna

U subotu, 20. juna 2026. godine, sa početkom u 12.00 časova, u Gradskoj galeriji ,,Rajko Petković” biće održan „Junski matine“, koncert učenika klavira i violine Muzičke škole ,,Vlado Milošević”.
Publika će imati priliku da vidi i čuje rad talentovanih učenika violine iz klase profesorice Biljane Radulović i učenika klavira iz klase profesorice Nevene Kežić. Mladi muzičari predstaviće dio svog rada i stečenog znanja kroz raznovrstan koncertni program.
Ulaz na koncert je besplatan.
Organizatori pozivaju sve zainteresovane građane da prisustvuju ovom muzičkom događaju i podrže učenike na njihovom umjetničkom putu.

Petrovdanski kup u gađanju letećih meta 11. jula u Poveliču

Lovačko udruženje “Srna” iz Srpca organizuje u subotu, 11. jula deseti po redu “Petrovdanski kup” u gađanju glinenih golubova.

Takmičenje će se održati na poligonu za gađanje letećih meta na pisti u Poveliču.

Učešće po ekipi iznosi 120 KM, pojedinačno 40 KM, a fer-plej 10 KM.

Prijave se mogu izvršiti na broj telefona: 065/895-709.

Sponzor kupa je Lovačko udruženje “Zlatibor” iz Čajetine.

Cezarovi plesači osvojili 50 zlatnih medalja: Tanja Šnjegota stekla nove međunarodne licence

Plesači Udruženja građana “C.E.Z.A.R”, na tradicionalnom festivalu “LDF Dance Fest” održanom proteklog vikenda u Vitezu, osvojili su 50 zlatnih medalja i pehare, ostavivši svu konkurenciju na slabijim mjestima.

Učešće na takmičenju uzelo je 50 plesača koji su se predstavili sa ukupno pet koreografija, a svoj talenat i trud potvrdili su osvojenim prvim mjestima.

Nagrađene su sljedeće koreografije : “Brazil”, “Školarke”, “On the Floor”, “Watch this” i “Don’t stop the music”, koje su se nalazile u nekoliko starosnih kategorija – djeca, juniori i odrasli. U pitanju su polaznici aktivnosti Cezarove ritmične gimnastike, hop hopa i modernog plesa.

Trenerica i direktorica Cezara, Tanja Šnjegota, ovog puta na takmičenju je zauzela ulogu sudije, te je nakon edukacije u okviru Akademije Svjetske plesne federacije i ispita, bogatija za nove licence: plesni trener – viši nivo i međunarodni plesni sudija.

Ona je istakla da su se volonteri Cezara, Dunja Malbašić, Marija Gašić, Danijela Cvijetić i Milanka Šnjegota-Srdić, pobrinuli da sve prođe bez problema.

“Zahvalnost dugujemo i našim prijateljima – Pekari “Sunce”, koji su nam obezbijedili peciva za slatku pauzu tokom takmičenja, te roditeljima koji nam godinama pružaju povjerenje i podršku. Plesni vikend u Vitezu je još jednom pokazao koliko je predan i značajan naš rad sa djecom i mladima”, naglasila je Šnjegota.

Dodala je da će sugrađani imati priliku da nastupe iz Viteza, kao i mnoge druge plesne, te druge aktivnosti Cezara, vide na Ljetnom koncertu ovog udruženja, koji će biti održan u ponedjeljak, 22. juna u Domu kulutre u Srpcu, sa početkom u 19 časova.