Rezultati utakmica Gradskog turnira u malom fudbalu (četvrtak, 24.jun)

Druge večeri Gradskog turnira u malom fudbalu “Srbac 2026” odigrane su seniorske utakmice grupe B.

Rezultate, atmosferu, kao i najavu večerašnjih utakmica pogledajte u fotografijama.

Počeo 62. Gradski turnir u malom fudbalu „Srbac 2026“

Gradski turnir u malom fudbalu „Srbac 2026“, jedan od najatraktivnijih sportskih događaja ovog ljeta u Srpcu, počeo je sinoć.

Na tradicionalni, 62. turnir, prijavilo se 20 seniorskih ekipa, a pored Srpčana učestvuje i nekoliko ekipa iz Banjaluke, Gradiške i Prnjavora.

Pored seniorske konkurencije, takmičiće se i osam grupa omladinske kategorije 2012/2013. godište.

Nakon odigranih utakmica grupe A, ekipa Bet Golden zauzela je prvo mjesto, ekipa Sigurno za Srbac drugo, a Gornja Lepenica treće. Ekipa Šatori Jeftć, nakon svih izgubljenih utakmica, napušta ovo takmičenje.

Turnir je, pored brojnih građana, posjetio i načelnik opštine Srbac Mlađan Dragosavljević.

Večeras od 19.30 časova na rasporedu su utakmice grupe B, gdje će snage odmjeriti NK Kladari, Studenac Kobaš, Borik Otpočivaljka, te Lilić. Posljednja utakmica ove grupne faze igra se u 22.50 časova.

Organizator ovogodišnjeg gradskog turnira u malom fudbalu je Udruženje građana „Iskon“ Srbac, a pokrovitelj Opština Srbac.

KMF Kukulje osvojio Opštinsku ligu malog fudbala

U Razboju je proteklog vikenda odigran plej-of turnir Opštinske lige u malom fudbalu za sezonu 2025/26. na kojem su nastupile četiri najbolje ekipe u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Domaćin završnog turnira bio je KMF Vrbas a veliki broj navijača je uživao u vrhunskim potezima, neizvjesnim mečevima i kulturno-umjetničkom programu.

Šampionski pehar zasluženo je podigla ekipa KMF Kukulje, koja je u finalu nadigrala Standard iz Korova.

​Iako je Standard pružio žestok otpor, Kukulje su pokazale veću smirenost i efikasnost u ključnim trenucima. Meč je završen rezultatom 4:3 čime su Kukuljčani na najljepši način stavili krunu na uspješnu sezonu.

Ekipa iz Kukulja je prethodno u polufinalu savladala Napredak iz Starog Martinca sa 7:4, dok je Standard priredio iznenađenje i slavio protiv branioca prošlogodišnje titule, Kriškovaca, rezultatom 3:2.

​U utakmici za treće mjesto, Kriškovci su bili bolji od Napretka rezultatom 6:1.

​Nakon finalnog meča, uručena su i priznanja najboljim pojedincima koji su obilježili ovu fudbalsku godinu.

Za najboljeg igrača sezone proglašen je Aleksandar Sabljić (KMF Kukulje), najbolji strijelac lige je Željko Stojanović (KMF Napredak Stari Martinac), a najbolji golman Nenad Račić (KMF Kriškovci).

Sudije na meču tokom cijelog turnira bili su Dalibor Gvozdić i Slavoljub Žujić koji su uspješno odradili svoj posao.

Pored sportskog dijela, organizator se potrudio i za kulturni dio programa, a splet narodnih igara izveo je Ansambl narodnih igara “Lijevče” iz Razboja.

Sve odigrane utakmice možete pogledati klikom na ovaj link: https://www.youtube.com/watch?v=ATySEsrWnkY…

Info, foto i video: Danijel Glišić

Fudbaleri srbačke Sloge pobjednici Kupa OFS Srbac

U finalnoj utakmici Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Srbac, koja je odigrana juče na stadionu u Kukuljama, fudbaleri srbačke Sloge nakon boljeg izvođenja penala slavili su pobjedu nad ekipom Mladi Krajišnik iz Kukulja.

U regularnom toku utakmice bilo je neriješeno 1:1.

Pobjeda Sloge: U Srpcu pao Naprijed iz Banjaluke

Fudbaleri srbačke Sloge, u 24. kolu Regionalne lige RS Zapad, na Gradskom stadionu u Srpcu savladali su ekipu Naprijeda iz Banjaluke rezultatom 1:0.

Jedini go viđen je u 45. minuti utakmice kada je Kičić loptu proslijedio u vlastitu mrežu.

Sloga je dva kola prije kraja prvenstva na sedmom mjestu na tabeli.

U pretposljednjem kolu ekipa Sloge gostuje u Kostajnici gdje će se sastati sa ekipom Partizana.

Fudbaleri Sloge i Mladog Krajišnika igraće finale Kupa OFS Srbac

Juče su odugrane utakmice polufinala Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Srbac.

U Bajincima fudbaleri srbačke Sloge upisali su pobjedu nad ekipom Mladosti rezultatom 4:0. U Kukuljama domaća ekipa Mladi Krajišnik savladala je Vrbas iz Prijebljega rezultatom 5:2.

U finalu Kupa OFS Srbac sastaće se Sloga Srbac i Mladi Krajišnik Kukulje.

Termin odigravanja ove utakmice biće određen naknadno.

Foto: Siniša Đogić

Dvije medalje za Bojanu Njezić na juniorskom stonoteniskom prvenstvu Srpske

Srpčanka Bojana Nježić, članica Stonoteniskog kluba Borac iz Banjaluke, osvojila je dvije bronze na juniorskom prvensvu Republike Srpske koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci.Ona je do medalja stigla u pojedinačnoj kategoriji i dublu gdje je nastupila sa saigračicom iz Kotor Varoša.Bojana je ove godine osvojila bronzu u Kupu Republike Srpske u kategoriji seniori-ekipno i srebro u dublu na seniorskom prvenstvu Republike Srpske.

Poraz Sloge od ekipe OFK Spartak 2013

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 22. kola Regionalne lige RS zapad, kada su fudbaleri Sloge na domaćem terenu u Srpcu poraženi suod ekipe Spartak iz Banjaluke rezultatom 5:0.Trener Sloge Zoran Novaković, koji je dobio crveni karton već sredinom prvog poluvremena, izjavio je da je veoma nezadovoljan kriterijumom sudije Dragiše Vranića na ovoj utakmici.”Uputićemo službeni protest i tražiti izuzeće ovog sudije do kraja prvenstva jer je svojim odlukama direktno uticao na krajni rezultat ovog meča. Možda je ekipa Spartaka u ovom trenutku bolja od nas, ali ovakvo dijeljenje fudbalske pravde odavno nije viđeno u Srpcu”, rekao je Novaković.Utakmicu sa tribina Gradskog stadiona u Srpcu pratilo je oko 150 gledalaca.Sloga je trenutno na osmoj poziciji na tabeli.U sljedećem kolu ekipa Sloge gostuje kod ekipe Kozare iz Donjih Orlovaca koja je plasirana na posljednjem mjestu na tabeli

Goran Vasić osvojio srebro na Evropskom tradicionalnom karate prvenstvu

Karatista Goran Vasić iz Korova, koji se uspješno takmiči i u šestoj deceniji života, ostvario je novi uspjeh na međunarodnoj karate sceni.

Na 38. Evropskom tradicionalnom karate prvenstvu, koje je 2. i 3. maja održano u Novom Sadu, Vasić je osvojio srebrnu medalju u kategoriji borbe pojedinačno za veterane preko 50 godina.

Ovo je njegovo peto priznanje u ovoj godini nakon što je osvojio tri medalje na državnom prvenstvu BiH i prvenstvu republike Srpske za veterane i bronzu na Balkanskom prvenstvu za seniore i veterane.

Zbog dobre forme i uspješnih rezultata, Vasić je ove godine uvršten i u karate reprezentaciju BiH za veterane.

Marko Drinić prvak Republike Srpske u katama

Član Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja, Marko Drinić, osvojio je titulu prvaka Republike Srpske u katama u kadetskoj konkurenciji na Prvenstvu Republike Srpske koje je u proteklog vikenda održano u Modriči.

Drinić je nastupio kao predstavnik KK “Sensei Karate Do” iz Gradiške, sa kojim “Staparski vitezovi” imaju saradnju, a pored zlata u katama osvojio je i bronzu u borbama (do 63 kilograma).

Budući da se Marko do sada uglavnom takmičio u kategorijama djece, ovim uspjehom je pokazao da će i među kadetima biti podjednako uspješan.

Karate klub “Sensei Karate Do” osvojio je ukupno šest medalja, od čega jedno zlato, dva srebra i dvije bronze, a u konkurenciji je bilo 27 klubova sa 249 takmičara. Medalje su još osvojili i Stefan Trivunović i Milana i Milica Kačavenda iz Gradiške.

Prvenstvo u Modriči organizovano je pod okriljem Karate saveza Republike Srpske.