Večeras promocija knjige „Svetlost iz Idvora“ Aleksandre Marilović-Kaloper

Narodna biblioteka Srbac organizuje večeras promociju biografske drame „Svetlost iz Idvora“ Aleksandre Marilović-Kaloper.
Promocija će se održati u sali Skupštine opštine Srbac sa početkom u 19 časova.
Riječ je o književnom djelu koje dramatizuje život naučnika Mihaila Pupina. Djelo je nastalo nakon istraživanja tematskih knjiga i naučnih časopisa, kao i filmova i pozorišnih predstava, a sve je objedinjeno umjetničkom imaginacijom autorke, koja je nastojala da izbjegne jednostrano gledište i ostvari dobar balans između biografskih izvora i umjetničke forme.
Drama je nastala iz želje da se na sceni oživi lik Mihaila Pupina, predstavljajući stvarne događaje iz njegovog života u kontekstu društvenih i političkih prilika tog vremena. Prateći na sceni istorijske prilike i naše velikane (Mihaila Pupina, Nikolu Teslu, vladiku Nikolaja, Paju Jovanovića), djelo se bavi i njihovim međusobnim odnosima, naročito Pupina i Nikole Tesle, koji se sagledavaju kao dva različita temperamenta
