Veče posvećeno viziji, inovacijama i nasljeđu Nikole Tesle u nedjelju, 30. avgusta u Srpcu

U Gradskoj galeriji “Rajko Petković” u Srpcu, u nedjelju, 30. avgusta, biće održano posebno veče posvećeno viziji, inovacijama i nasljeđu Nikole Tesle.

Program pod nazivom „Tesla’s Vision Night“ organizuje Nevladina organizacija „Milenijum“, a posjetioci će imati priliku da kroz raznovrstan program upoznaju Teslinu viziju i razmišljanja o budućnosti, kao i način na koji njegovo nasljeđe i danas inspiriše nove generacije.

Veče će biti obogaćeno muzikom, uz izbor inspirativnih melodija, dok je predviđena i projekcija nagrađenog kratkog filma “Pismo majci” posvećenog Nikoli Tesli, koji su u školskim uslovima snimili učenici Centra srednjih škola „Petar Kočić“ iz Srpca: Ognjen Miljević, Filip Lazić, Milica Vujičić, Vladan Grgec, Stefan Stanić, Sara Stanić i Miloš Dragomirović.

Zahvaljujući podršci Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva „Prosvjeta“ u Njemačkoj, film je dobio priliku da bude predstavljen publici u Sjedinjenim Američkim Državama, gdje su ga u Filadelfiji, u okviru konferencije posvećene 170. godišnjici rođenja Nikole Tesle, predstavili Ognjen Miljević i Filip Lazić.

Poseban dio programa činiće utisci iz Amerike, kroz ekskluzivne doživljaje i iskustva sa putovanja tragom Teslinih ideja.

Na događaju će govoriti Sanela Vidović, predsjednica NVO „Milenijum“, arhimandrit Teofil, iguman manastira Osovica, prof. Mirjana Stojanović Trivanović, predsjednica Tesline naučne asocijacije Banjaluka, Željko Vujadinović, predsjednik Gradskog odbora SPKD „Prosvjeta“ Banjaluka, te Bogdana Brezovac, predsjednica SPKD „Prosvjeta“ Njemačka.

Organizatori poručuju da je cilj večeri da se kroz razgovor, umjetnost, film i iskustva dodatno približi značaj Teslinog stvaralaštva i njegove vizije budućnosti.

Događaj je planiran sa početkom u 19.30 časova, te se pozivaju svi sugrađani koji žele da kroz drugačiji i inspirativan program upoznaju Teslino nasljeđe.