Stefan i Nemanja Gavranović na Svjetskom šampionatu u karateu među prvih 20 od 1.700 takmičara

Braća Stefan i Nemanja Gavranović iz Srpca uzeli su učešće na Svjetskom karate šampionatu koji je održan u Rumuniji krajem septembra.

Mladi Gavranovići su članovi Karate kluba Modriča, a na ovom prestižnom takmičenju su učestvovali kao članovi reprezentacije Republike Srpske.

Stefan je nastupao u katama za uzrast 11 godina i plasirao se na sedmo mjesto, dok je u borbama zauzeo 17. mjesto.

Nemanja je u katama za uzrast 10 godina zauzeo 16.mjesto.Za naše mlade Srpčane ovo je veliki uspjeh, jer je konkurencija bila izuzetno jaka, a takmičari brojni. Učešće je uzelo oko 1.700 takmičara iz zemalja širom svijeta.

Iako ove godine nisu u Srbac došli sa medaljama, Stefan je ranije na Svjetskom prvenstvu i na Svjetkom kupu osvojio srebrne medalje, a sa takmičenja u našoj državi i regionu imaju pregršt medalja.

Samo u ovoj godini, Stefan je osvojio tri zlatne medalje i jednu srbrnu, a Nemanja četiri zlata.

,,Želim da zahvalim Opštini Srbac, vlasnicima pekare Sunce, firmama Tat-Com, Ensa BiH, Dijana tekstil i auto-servisu Dobrnjac na pruženoj finansijskoj podršci, kao I svima koji su na bilo koji način podrška Stefanu i Nemanji”, rekao je otac dječaka Darko Gavranović.