Srpčanke ispustile pobjedu protiv Prijedora

U šestom kolu Prve lige Republike Srpske, fudbalerke Sloge nesrećno su poražene od lidera na tabeli, Prijedora, rezultatom 3:2.
Gošće koje su još uvijek bez poraza, prve su stigle do vođstva u 8. minutu pogotkom Amine Denić nakon slobodnog udarca. Svega minut kasnije Anja Bajić je poravnala rezultat na 1:1 a u 33. minutu Tea Novaković je preciznim udarcem dovela Slogu u vođstvo od 2:1.
U drugom poluvremenu Sloga je i dalje stvarala dobre prilike a treći pogodak je visio u vazduhu, međutim u 66. minutu je došlo do povrede Višnje Sančanin, koja je do tada bila jedna od najboljih u redovima Sloge i tada su gošće preuzele inicijativu.
Prvo je u 75. minutu Tamara Jeftić poravnala na 2:2 a u 89. minutu Ermina Jagurdžija preokreće rezultat na 3:2 i donosi Prijedorčankama sva tri boda.
Utisak je da je Sloga zaslužila da dođe barem do boda na ovoj utakmici, ali sreća nije juča bila na njihovoj strani. Ipak, raduje vijest da se nakon povrede oporavila najbolji strijelac Prve lige RS u prošloj sezoni, Andrea Ivanović, koja nije bila dovoljno spremna za igru u ovoj utakmici, ali očekuje se da će dobiti priliku u narednim susretima.
Nakon šest kola Prijedor je prvi na tabeli sa 13 bodova, druga je Sloga iz Prijedora sa 10 a treća srbačka Sloga sa šest bodova i utakmicom manje.
U narednoj utakmici Srpčanke gostuju kod Modriče a susret je na rasporedu u subotu 29. oktobra u 14 časova.
Sloga (Srbac): Brković, Turudija, Cvjetković, Bosnić, Bajić, Sančanin (od 66. Vučenović), Novaković, Ignjatić, Ivković, Mitraković, Vasiljević (od 50. Nikolić).
Prijedor: Tubin, Kesar, Đaković, Jeftić, Redžić, Panić, Marinović (od 76. Jokanović), Railić, Janjić, Denić, Jagurdžija (od 91. Mikanović).