Srbačka Sloga pobjedila Proleter iz Teslića sa 9:0

Fudbaleri srbačke Sloge priredili su juče fantastičnu partiju na gradskom stadionu u Srpcu deklasiravši Proleter iz Teslića sa 9:0.
Ovo je bila jedna od najboljih utakmica Sloge u posljednje vrijeme i najuvjerljivija pobjeda još od maja prošle godine kada su na domaćem terenu savladali Ozren iz Petrova istim rezultatom.
Mrežu Teslićana nakon pola sata igre prvi je načeo Goran Zelenac, a isti igrač je u 33. minutu povisio prednost na 2:0.
Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Na startu drugog poluvremena za svega tri minuta pala su još dva pogotka. U 47. minutu na 3:0 je povisio Saša Vasić a u 54. minutu se u listu strijelaca upisao i Vedran Njažić.
Dominaciju Sloge potvrdio je Vasić u 54. minutu povećavši prednost na 5:0.
I tada na scenu stupa jedan od najboljih igrača Sloge u ovoj sezoni, Nikola Кopanja, koji je do kraja utakmice postigao četiri pogotka, i to u 60, 75, 77. i 89. minutu.
Кopanja je nakon ove utakmice izbio na drugo mjesto liste strijelaca Druge lige zapad sa 12 pogodaka.
Sjajnu partiju na utakmici prikazala je i odbrana Sloge kojom je komandovao iskusni golman Branko Grahovac a dostojno ga je na golu zamijenio mladi Nemanja Smiljanić koji je u igru ušao u 56. minutu.
Šansu u drugom dijelu utakmice dobili su mladi igrači Кristijan Pantelić, Nikola Stanišljević i David Todorović koji su takođe prikazali dobru igru na terenu i pokazali da su budućnost kluba.
Sloga je sa nova tri boda skočila na 8. mjesto sa 16 bodova.
Ovom utakmicom okončan je prvi dio sezone na drugoligaškom zapadu a proljećni dio prvenstva Sloga će otvoriti na domaćem terenu kada će dočekati Slogu iz Trna.