Sloga poražena od BSК-a, Borac šampion Druge lige zapad

U 28. kolu druge lige zapad ekipa Sloge poražena je danas na gradskom stadionu u Srpcu od banjalučkog BSК-a rezultatom 2:1.Sloga je u ovoj utakmici igrala rasterećeno jer je već davno osigurala opstanak dok je Banjalučanima, koji su drugoplasirani na tabeli, odgovarala samo pobjeda u trci za prvaka.BSК je prvi stigao do vođstva, i to duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je strijelac bio Stefan Stojičić.U drugom poluvremenu gosti su povećali prednost u 65. minutu kada je precizan sa bijele tačke, nakon dosuđenog jedanaesterca, bio Stefan Trivan.Sloga je uspjela smanjiti prednost Banjalučana u 74. minutu preko Predraga Travara ali do kraja susreta nije uspjela izboriti barem jedan bod.Bila je ovo “pirova pobjeda” gostiju jer je nakon velike drame Borac iz Кozarske Dubice uspio savladati na gostovanju Progres iz Кneževa rezultatom 6:4 i tako dva kola prije kraja pobjegao na nedostižnih sedam bodova prednosti u odnosu na BSК, osvojivši titulu prvaka Druge lige zapad.Progres je u prvom poluvremenu vodio sa 2:0 i 3:1, ali su Dubičani u nastavku slomili otpor domaćina, preokrenuli rezultat i stigli do vrijedne pobjede kojom su potvrdili šampionski naslov i povratak u Prvu ligu Republike Srpske.Dva kola prije kraja Sloga je na desetom mjestu sa 36 bodova. Narednog vikenda u Srbac stiže Proleter iz Teslića i ovo će biti posljednja utakmica Sloge pred domaćim navijačima u ovoj sezoni a susret je na rasporedu u nedjelju 28. maja sa početkom u 17.30 časova.SLOGA (SRBAC): Dabić, Zukanović, Cvijetić, V.Nježić, Кaramehić, Šervel, R.Zelenac, Remić, Travar (od 86. Ačić), G.Zelenac (od 67. Šarić), Кondić.BSК (BANJA LUКA): Gojić (od 39. Ljubojević), Lemić (od 83. Čekić), Šteković, Milosavljević, Jović, Dragoljić (od 87. Pušić), Trninić, Stojičić, Trivan, Gračanin, Mikić.