Sloga okončala prvenstvo na devetom mjestu

Sezonu 2023/24. u Drugoj ligi zapad fudbaleri srbačke Sloge okončali su današnjom pobjedom na gostujućem terenu protiv Jedinstva iz Žeravice rezultatom 3:2 i tako završili takmičenje na devetom mjestu sa 43 osvojena boda.

Pogocima Gorana Zelenca u 4. minutu, Vedrana NJežića u 15. i Nikole Bjelonića u 89. minutu Sloga je stigla do svoje trinaeste pobjede, uz četiri remija i 13 poraza koliko je zabilježila u ovoj sezoni.

Srbački drugoligaš bio je uspješniji u jesenjem dijelu prvenstva koga je okončao na petom mjestu. U nastavku sezone pružena je prilika igračima iz mlađeg pogona, što je uticalo na nešto slabije rezultate, ali su omladinci stekli dragocjeno iskustvo i sigurno će igrati važnu ulogu u timu u budućem periodu.

Najefikasniji u timu Sloge bio je Vedran NJežić sa 19 postignutih pogodaka i nalazi se na četvrtom mjestu liste najboljih strijelaca Druge lige zapad.

Pored opstanka u ligi i plasmana u gornji dio tabele, Sloga je ostvarila još jedan zacrtani cilj a to je osvajanje Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Srbac, prije nekoliko dana, kada je u finalu na gradskom stadionu u Srpcu savladala Mladost iz Bajinaca rezultatom 8:0.

Titulu prvaka Druge lige zapad osvojila je Sloga iz Trna koja je ovjerila prvu poziciju pobjedom u gostima protiv banjalučkog Naprijeda dok je Crni vrh iz Jaružana, koji je do ovog kola bio bodovno izjednačen sa trnskom Slogom, poražen na domaćem terenu protiv Dubrava.

Trnjani će od iduće sezone igrati u Prvoj ligi Republike Srpske dok će Crni vrh igrati baraž utakmice za ulazak u viši rang 9. i 12. juna protiv Borca iz Kozarske Dubice.

Iz Druge lige ispadaju Progres iz Kneževa, Sloboda iz Novog Grada i Čelinac, dok se u ovaj rang takmičenja vraćaju Omarska i Alfa Modriča koji su ispali iz Prve lige i Lauš koji je osvojio titulu u Regionalnoj ligi zapad.