Prva liga Republike Srpske za žene:Utakmica Sloge protiv Borca prekinuta pri rezultatu 11:0

U zaostaloj utakmici prvog kola Prve lige Republike Srpske za žene, fudbalerke Sloge dočekale su na gradskom stadionu u Srpcu ekipu Borca iz Šamca.

Iako su Šamčanke doputovale sa deset igrača, evidentna je bila razlika u kvalitetu ove dvije ekipe, što se i vidjelo u prvom poluvremenu koje je Sloga okončala rezultatom 11:0.

Srpčanke su bile nadmoćne u svim segmentima igre a trostruki strijelac bila je Tea Novaković. Po dva pogotka postigle su Aleksandra Turudija i kapiten Nataša Ivković, a po jedan Lana Nikolić, Anja Bajić, Andrea Ignjatić i Milica Mitraković.U nastavku gošće iz Šamca nisu ozbiljnije ugrozile gol Sloge. Nakon jednog kontakta u 50. minutu, igru je zbog povrede napustila jedna igračica Borca a sudija je nakon toga odlučio da svira kraj.

U taboru Sloge tvrde da se radi o nesportskom činu sabotiranja utakmice.

“Još na pauzi između dva poluvremena gošće su izjavile da ne žele nastaviti igru. Budući da to prema pravilima nije dozvoljeno, delegat je najavio nastavak. Ušli smo lagano u drugo poluvrijeme, pustili gosta da razvija napade, ali bili su nezainteresovani i nisu pokazali nikakav trud. Nakon samo pet minuta drugog poluvremena, gost je iskoristio prvi blaži kontakt tijelom o tijelo sa našom igračicom da bi iscenirao povredu, a igračica je na svojim nogama uz podsmijeh napustila teren nakon čega je sudija svirao kraj. Nespremnost gostujućih igračica je bila evidentna, ali nikako nije izgovor za nezainteresovanost i ležernost na terenu i oduzimanje prilike za igru našoj ekipi koja za to naporno radi i nestrpljivo iščekuje svako naredno kolo”, navodi se u saopštenju Ženskog fudbalskog kluba “Sloga” Srbac.

Utakmica Sloge protiv Borca nije zvanično registrovana ovim rezultatom a kakav će biti epilog jučerašnjih događaja ostaje da se vidi.U narednom kolu koje je na rasporedu u subotu 8. oktobra Srpčanke gostuju kod Sloge u Prijedoru koja je vodeća na tabeli a utakmica počinje u 15 časova.