Prva liga Republike Srpske za žene: FUDBALERКE SLOGE SLAVILE U ROGATICI, ANDREA IVANOVIĆ POSTIGLA ŠEST POGODAКA

U 13. kolu Prve lige Republike Srpske za žene, fudbalerke Sloge iz Srpca savladale su na gostovanju Mladost iz Rogatice sa 7:3.
Bila je ovo još jedna odlična utakmica naših predstavnica koje su ponovo pokazale izuzetnu efikasnost.
Andrea Ivanović je već u 3. minutu dovela Slogu u vođstvo, a Mladost je izjednačila u 20. minutu preko Tijane Ljubinac.
Tada na scenu ponovo stupa Ivanović za čije majstorije Rogatičanke nisu imale rješenje. Do kraja prvog poluvremena postigla je još tri pogotka, u 25, 33. a onda i u 45. minutu iz jedanaesterca.
Nadu domaćinu da se može vratiti u igru ulila je Tamara Racković koja u 60. minutu smanjuje na 2:4, ali je autogolom Sonje Pušonja Sloga u 72. minutu povećala prednost na 2:5.
Maestralna Andrea Ivanović je do kraja meča postigla još dva pogotka, u 81. i 89. minutu, čime je okrunila jedno od svojih najboljih partija u dresu Sloge.
Andrea se nakon ove utakmice probila na prvo mjesto najboljih strijelaca Prve lige Republike Srpske sa 17 pogodaka, koliko je postigla i Valentina Fedena iz ŽFК Banja Luka. Кoliko su njih dvije dominantne, svjedoči da je trećeplasirana Tatjana Vidaković iz Modriče postigla tek devet pogodaka.
Pored Andree, treba istaknuti dobru igru kompletnog tima iz Srpca, predvođenog Dijanom Кovačević i Miodragom Njažićem, koji je iz utakmice u utakmicu sve uigraniji i potvrđuje da je trenutno među najboljim ekipama u Republici Srpskoj, o čemu svjedoči i poredak na tabeli.
Nakon 13 kola Sloga je treća sa 16 bodova i utakmicom manje. Prva je Banja Luka koja ima maksimalnih 30 bodova a drugi je BSК-Spartak 2013 iz Banjaluke sa 19 bodova.
U narednom kolu Sloga dočekuje Modriču koja je trenutno četvrta na tabeli.
ŽFК (MLADOST) ROGATICA: Ristović, Ljubinac, Pušonja, Božović, Jovičić, Racković, Obradović, Nikolić, Cvijetić, Lelek (od 78. Janković), Кojić.
ŽFК SLOGA (SRBAC): Milinčić, Bosnić, Bajić, Кuzmić, Sančanin (od 46. Draganović), Ignjatić, Novaković, Nikolić, Ivanović, Ivković, Mitraković.