Prva liga Republike Srpske: Srpčanke ubjedljive protiv Mladosti iz Rogatice

U zaostaloj utakmici 3. kola Prve lige Republike Srpske za žene, fudbalerke srbačke Sloge savladale su na domaćem terenu Mladost iz Rogatice rezultatom 5:1.
I pored kišovitog vremena, Srpčanke su bile raspoložene za igru i gotovo rutinski stigle do treće prvenstvene pobjede.
Gošće su povele u 6. minutu preko Milice Cvijetić a desetak minuta kasnije na 1:1 je izjednačila Nataša Ivković pogotkom iz jedanaesterca. Do preokreta dolazi u 31. minutu kada je na 2:1 povisila Sandra Bosnić.
U drugom poluvremenu Ivković postiže svoj drugi pogodak u 62. minutu a u strijelce su se takođe upisale Anja Bajić u 66. i Suzana Brković u 90. minutu.
Na tabeli Prve lige RS vodi Sloga iz Prijedora sa 16 bodova, drugi je Prijedor sa 13, treći BSK-Spartak 2013 sa 12 a srbačka Sloga četvrta sa 9 bodova i utakmicom manje.
Narednog vikenda Sloga će u zaostaloj utakmici petog kola dočekati BSK-Spartak 2013 iz Banjaluke.
SLOGA (Srbac): Marjanović (od 90. Vučenović), Turudija, Nikolić (od 90. Racković), Cvjetković, Bajić, Bosnić, Novaković (od 46. Lončar), Ignjatić, Ivković, Mitraković, Vasiljević (od 70. Brković).
MLADOST (Rogatica): Janković, Jovičić (od 61. Kokošar), Nerić, Obrvodaić, Racković, Petrović, Zoranović (od 46. Nikolić), Cvijetić, Božović, LJubinac, Tomić.