Prva liga Republike Srpske: FUDBALERКE SLOGE PRUŽILE DOBAR OTPOR BANJALUČANКAMA

U derbi utakmici 11. kola Prve lige Republike Srpske, fudbalerke Sloge poražene su danas na gostovanju kod ŽFК Banja Luka sa 4:1.Visok poraz ne odražava pravo stanje stvari na terenu jer su Srpčanke prilično namučile favorizovane rivalke koje ove sezone apsolutno dominiraju fudbalskim terenima Srpske sa devet pobjeda iz isto toliko utakmica, uz impoznatnu gol razliku od 60:2.Domaće igračice su povele u 18. minutu pogotkom Vladane Barać a u 36. minutu autogolom Andreje Milinčić, povisile su prednost na 2:0.Sjajna Andrea Ivanović, koja blista u dresu Sloge ove sezone, smanjila je prednost u 43. minutu, a sa rezultatom 2:1 se otišlo na odmor.U nastavku Sloga nije iskoristila nekolicinu šansi ali ni Banjalučanke nisu uspjevale da probiju odbrambeni bedem naših igračica sve do 78. minuta kada je na 3:1 povisila Tatjana Đukanović. Šest minuta kasnije, Vladana Barać drugim pogotkom postavlja konačnih 4:1, što je pomalo nezaslužen rezultat imajući u vidu prikazanu igru Sloge.Naše predstavnice bodrio je veliki broj Srpčana na tribinama koji su bili zadovoljni prikazanom partijom.Fudbalerke Banjaluke osvajanjem nova tri boda potvrdile su plasman u Premijer ligu BiH naredne sezone. Sloga je zadržala treću poziciju sa 13 osvojenih bodova.U narednom kolu Srpčanke dočekuju ŽFК Prijedor koji je trenutno na šestoj poziciji.ŽFК BANJA LUКA: Vasić, Barać, Đukanović (od 87. Šućur), Predojević (od 87. Bundalo), Jovanović, Marjanović, Radić, Fedena (od 87. Domazet), Ljuština (od 36. Dizdar), Baštinac (od 87. Jokanović), Savić.ŽFК SLOGA (SRBAC): Milinčić, Bosnić, Bajić, Кuzmić, Draganović, Sančanin, Ignjatić, Novaković (od 26. Nikolić), Ivanović, Ivković, Mitraković.