Predstavljamo: Braća David i Lazar Šarić dijele treće mjesto u kategoriji najuspješniji sportista opštine Srbac za 2023.godinu

Sezona 2022/2023. ostaće u posebnom sjećanju za fudbalere braću Davida i Lazara Šarića iz Nožičkog, jer su sa ekipom juniora gradiške Кozare izborili plasman u elitni rang takmičenja Premijer ligu BiH. Nakon što su osvojili prvo mjesto u grupi Zapad, izborili su plasman u završnicu i razigravanje za ulazak u Premijer ligu.

Njih dvojica već tri godine igraju za Кozaru koja je u finalu Omladinske lige RS pobijedila Slaviju iz Istočnog Sarajeva.

David ima 19 godina, pored fakulteta kojeg je upisao u Banjoj Luci i lakše mogućnosti za obavljanje treniranja trenutno nastupa za FК Slogu iz Trna. Smatra da je to odličan put za mladog fudbalera i afirmaciju jer radi sa odličnim profesionalnim trenerima koji mu mogu prenijeti dosta znanja i pomoći u daljem razvoju.

Lazar ima 17 godina i učenik je trećeg razreda gimnazije Centra srednjih škola”Petar Kočić” Srbac. Lazar je juniorski golman FК “Кozara” i trenutno se takmiči u elitnom rangu Premijer ligi BiH. Smatra da je na njima veoma težak i odgovoran zadatak da sa ovom generacijom uspiju zadrzati elitni rang i tako sledećoj generaciji omogućiti šansu da osjete čari igranja Premijer lige.