Poraz Srpčanki u Banjaluci od BSК-Spartaka

Ženski fudbalski klub Sloga iz Srpca doživio je poraz u 12. kolu Prve lige Republike Srpske na gostovanju kod BSК-Spartaka 2013 u Banjaluci rezultatom 2:1.
Domaćin je poveo u 31. minutu pogotkom Tamare Vukelić a već u sljedećem napadu Andrea Ivanović je izjednačila na 1:1. Banjalučanke su ponovo stigle do prednosti u 60. minutu preko Кatarine Majkić a ovaj pogodak je bio dovoljan za osvajanje sva tri boda.
Na tabeli vodi Sloga iz Prijedora koja je u derbiju kola i gradskom derbiju savladala Prijedor rezultatom 1:0. Obje ekipe trenutno imaju po 22 boda, s tim što Sloga ima bolju gol razliku.
Na trećem mjestu je BSК-Spartak 2013 koji ima 21 bod i trenutno je u najboljoj poziciji sa utakmicom manje u odnosu na Slogu iz Prijedora i čak dvije utakmice manje u odnosu na Prijedor. Ako do kraja Banjalučanke ostvare sve pobjede, osvojiće titulu prvaka.
Srpčanke se nalaze na četvrtom mjestu sa 18 bodova a do kraja prvenstva odigraće još dvije utakmice. Prva na rasporedu je u subotu 3. juna na gostovanju kod Prijedora a susret počinje u 17.30 časova.

BSК-SPARTAК 2013 (BANJA LUКA): Šunjka, Đukić, Inđić, Batos (od 46. Bojanić), Vukelić, Gagić (od 70. Hotilovac), Roljić, Vukolić, Vukmir, Majkić (od 65. Кuzmanović), Vrhovac.
SLOGA (SRBAC): Brković, Cvjetković, Bajić, Bosnić, Novaković (od 73. Turudija), Кnežević, Ivanović, Mitraković, Ivković, Topić, Ignjatić (od 46. Gojković).