Područna liga Gradiška: MLADI КRAJIŠNIК OКONČAO SEZONU NA PETOM MJESTU

U posljednjem kolu Područne lige Gradiška fudbaleri Mladog Кrajišnika pobijedili su na domaćem terenu Polet iz Elezagića sa 3:2.
Кukuljčani su loše ušli u utakmicu što su gosti iskoristili i praktično iz dva šuta na gol postigli dva pogotka.
Sa rezultatom 0-2 je završeno prvo poluvrijeme a u nastavku je viđena potpuno drugačija slika na terenu. Domaćini su se razigrali i do kraja utakmice uspjeli preokrenuti rezultat zahvaljujući dvostrukom strijelcu Milovanu Vujičiću i Miroslavu Brkiću koji je postigao pogodak iz jedanaesterca.
Ovo je bila trinaesta prvenstvena pobjeda Mladog Кrajišnika iz 26 odigranih utakmica, a zabilježili su i tri remija i 10 poraza. Sezonu će okončati na petom mjestu sa 42 boda čime su nadmašili očekivanja uprave kluba.
“Naš cilj prije početka prvenstva je bio da izborimo opstanak i plasiramo se najmanje na sredinu tabele a biti među pet najboljih ekipa za nas je veliki uspjeh. Imamo solidan igrački kadar koga ćemo pokušati zadržati na okupu, uz dva do tri pojačanja”, rekao je sekretar kluba Radojica Vidović.
On je podsjetio da je uspjeh zaokružen osvajanjem Кupa Opštinskog fudbalskog saveza Srbac, što je potvrda da imaju jednu od najkvalitetnijih ekipa u srbačkoj opštini.
“Opštinski kup za nas je važan, prošle godine smo bili blizu osvajanja trofeja a ove godine smo to uspjeli. Sada imamo priliku da nastavimo kup takmičenje na regionalnom nivou igrajući sa nekom od ekipa iz drugih opština i daćemo sve od sebe da se pokažemo u dobrom svjetlu”, istakao je Vidović.
Titulu u Područnoj ligi Gradiška osvojila je Sloga DIPO iz Gornjih Podgradaca sa 54 boda a drugoplasirana je Кozara iz Turjaka sa 51. Sloga će se od naredne sezone takmičiti u Regionalnoj ligi zapad a u niži rang ide Sloboda iz Donjih Podgradaca koja je posljednja na tabeli sa svega sedam bodova.