Održani 10.Ivanjdanski folklorni susreti u Kukuljama

U organizaciji parohije kukuljske i Kulturno-umjetničkog društva “Đerdan”, u Kukuljama su sinoć održani jubilarni, deseti po redu, Ivanjdanski folklorni susreti. Manifestacija koja, iz godine u godinu, okuplja folklorna društva i ljubitelje tradicionalne kulture, i ove godine protekla je u duhu očuvanja srpskog kulturnog nasljeđa.
Program je počeo defileom učesnika kroz centar sela, nakon čega su prisustvovali bogosluženju u Hramu Rođenja Svetog Jovana Krstitelja. Glavni dio programa nastavljen je u prepunoj sali društvenog doma, gdje su folklorna društva publici prikazala bogat repertoar narodnih igara i pjesama.
Pored domaćina, KUD-a “Đerdan”, nastupili su i KUD “Mirkovo kolo” iz Vrbaške, KUD “Kozara” iz Gornjih Podgradaca, te KUD “Krajišnik” iz Wilhelmsburga (Austrija).
Predsjednik
KUD-a “Đerdan” Radojica Vidović istakao je značaj jubileja i zahvalio se svim
učesnicima i posjetiocima koji su uveličali ovu manifestaciju.
„Drago mi je da smo svi zajedno uživali u našem jubileju – desetogodišnjici
postojanja i rada. Hvala svim kulturno-umjetničkim društvima koja su došla da
zajedno proslavimo Ivanjdan i folklorne susrete. Posebnu zahvalnost izražavam
roditeljima folkloraša i mještanima Kukulja i okolnih sela na podršci i
prisustvu“, rekao je Vidović.
Vidović je tom prilikom svim učesnicima uručio zahvalnice i simbolične poklone.
Manifestaciji je prisustvovao i zamjenik načelnika opštine Srbac Vladimir Gužvić, koji je pozdravio prisutne i izrazio podršku održavanju ovakvih događaja koji doprinose očuvanju tradicije Lijevča polja.