Načelnik i predsjednik čestitali Međunarodni praznik rada-1.maj

Načelnik opštine Mlađan Dragosavljević i predsjednik Skupštine opštine Dejan Dević uputili su srdačne čestitke građanima povodom 1. maja – Međunarodnog praznika rada, sa iskrenom željom da ovaj praznik provedu u dobrom zdravlju, miru i raspoloženju, sa svojim porodicama i prijateljima.

U čestitki se navodi da, uprkos globalnim ekonomskim izazovima, gledamo u budućnost sa optimizmom jer su naši privrednici i u najtežim okolnostima, uspjeli da očuvaju pozitivan trend zapošljavanja.

„Od 2013. godine, kada je broj zaposlenih u Srpcu iznosio 2.300, danas je u našoj opštini zaposleno skoro 3.000 radnika. Ovaj uspjeh rezultat je napora naših preduzetnika, ali i plod dobre saradnje sa lokalnom upravom.

Posebnu pažnju posvećujemo razvoju industrijske zone Crnaja, gdje je već započeta izgradnja novih proizvodnih pogona. Vjerujemo da je ovo tek početak novog talasa investicija, koji će, uz dodatna ulaganja u infrastrukturu i pojednostavljene administrativne procedure, Srbac učiniti još privlačnijim za poslovanje.

Iza nas su godine koje su donijele brojne ekonomske izazove, ali i godine u kojima smo uspjeli da očuvamo stabilnost i napredak. Rast broja preduzetničkih radnji i porast prihoda naših poslovnih subjekata dokaz su snalažljivosti i upornosti naših privrednika.

Jedan od najboljih primjera uspješne saradnje javnog i privatnog sektora je kompanija Perutnina Ptuj, koja je prije nepunih 20 godina počela sa 64 zaposlena, a danas broji blizu 400 radnika, proizvodi preko 14 miliona brojlera godišnje i bilježi prihode koji su u 2024. godini premašili 102,7 miliona KM. NJihov uspjeh je naš zajednički ponos, što potvrđuju i mjere podrške zapošljavanju i samozapošljavanju, koje smo provodili proteklih godina kroz podsticaje iz opštinskog budžeta za rad privrednih subjekata.

Posebno nas raduje što je Srbac u 2024. godini prepoznat kao lokalna zajednica koja je postigla najveći napredak u oblasti upravljanja, za šta smo kroz projekat MEG 2 nagrađeni grantom od 140.000 američkih dolara za ulaganje u komunalnu infrastrukturu. Takođe, dobijanje BFC SEE sertifikata je potvrda da gradimo modernu, transparentnu i efikasnu lokalnu samoupravu koja radi u interesu svojih građana.

U skladu sa Strategijom razvoja opštine Srbac do 2028. godine, nastavićemo sa osavremenjavanjem lokalne uprave, omogućavajući veću uključenost privrednika u proces donošenja odluka, pojednostavljivanje procedura i pružanje raznih olakšica privrednom sektoru.

Vjerujemo u potencijal naše opštine i sa podrškom privrednika, institucija i svih građana, potrudićemo se da izgradimo Srbac kao mjesto gde su stabilnost, prosperitet i dobre prilike na prvom mjestu.

Srećan vam 1. maj – praznik rada, truda i solidarnosti“, navodi se u zajedničkoj čestitki.