Mladi Krajišnik iz Kukulja pobjednik opštinskog kup takmičenja

U finalu Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Srbac, koje je odigrano danas na gradskom stadionu u Srpcu, ekipa Mladog Krajišnika je sa 3:1 savladala Vrbas iz Prijebljega.

Bila je ovo utakmica dostojna finala u kojoj su se obje ekipe taktički nadmudrivale i bile ravnopravne veći dio susreta a odluka o pobjedniku pala je tek u posljednjih dvadesetak minuta, tako da je oko 400 posjetilaca moglo biti zadovoljno prikazanom igrom. Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, Mladi Krajišnik je prvi stigao do vođstva u 58. minutu autogolom Vladimira Đukića. Svega šest minuta kasnije Vrbas je stigao do izjednačenja preko Mile Jerinića a već u 69. minutu Kukuljčani ponovo dolaze do prednosti golom Slađana Božića.

Ekipa iz Prijebljega je potom sve karte bacila u napad ali nije uspjela probiti odbrambeni bedem Mladog Krajišnika koji je u 90. minutu pogotkom Gorana Galešića riješio pitanje pobjednika.

Pehar pobjedniku Kupa uručila je potpredsjednica Opštinskog fudbalskog saveza Srbac Jelena Školnik, a primio ga je najbolji igrač susreta Miroslav Brkić.

U izjavi za medije on je pohvalio Vrbas koji se takmiči u Opštinskoj ligi i koji je, po njegovom mišljenju, imao motiv više protiv njegove ekipe koja se takmiči u višem rangu, Područnoj ligi Gradiška.

“Kao što smo i mi imali želju da savladamo drugoligaša Slogu u polufinalu Kupa, tako je i Vrbas imao veće ambicije i moram priznati da su se zaista trudili i pokazali da su zasluženo stigli do finala. Igram fudbal već deceniju i po a napunio sam tridesetu godinu i ova pobjeda, uz priznanje za najboljeg igrača, za mene je velika nagrada. Sada idemo dalje, nastavljamo sa kup takmičenjem gdje ćemo igrati sa nekom od ekipa iz drugih opština. Dobićemo vjerovatno jačeg protivnika ali daćemo sve od sebe, pa šta bude”, rekao je Brkić.

Za najboljeg golmana finala proglašen je Milovan Marjanović iz ekipe Mladog Krajišnika a priznanje mu je uručio predsjednik Područnog fudbalskog saveza Gradiška, Miloš Brkić.

Pehar i diplomu drugoplasiranoj ekipi uručio je predsjednik Opštinskog fudbalskog saveza Srbac, Branko Grahovac, a obje ekipe na poklon su dobile i nove lopte koje su primili sekretar Mladog Krajišnika, Radojica Vidović i prvotimac Vrbasa, Dragan Andrić.

Trener Vrbasa, Dejan Andrić, čestitao je Mladom Krajišniku na fer i sportskoj igri, kao i svojim igračima koji su dali sve od sebe protiv kvalitetnijeg protivnika.

“Mislim da je utakmica bila egal i odlučilo je posljednjih dvadesetak minuta kada smo primili dva gola zbog nedostatka snage. I pored toga, zadovoljni smo sezonom u prvenstvu i kupu”, rekao je Andrić.

Zahvalnice je dobila i sudijska trojka, Igor Nježić kao glavni i Bojan Balaban i Uglješa Petković kao pomoćne sudije, te delegat susreta Dragan Aleksić.

U predigri finalne utakmice odigran je revijalni susret pionira i kadeta Sloge.

Sastavi timova:

MLADI KRAJIŠNIK (KUKULJE): Marjanović, Lipovac (od 86. Kokan), Trkulja, Brkić, Džajić, Kotaraš (od 46. Matić), Galešić, Lukić, Vujčić (od 80. Ž.Zukić), Ugren (od 46. Subotić), Nježić (od 46. Božić).

VRBAS (PRIJEBLJEZI): Krupljanin, Dragojević, Đukić, Marić, Malešević, Jerinić, Dumonić, Brkić (od 62. Vujčić), Andrić (od 56. Marić), Vrančić, Stanišljević (od 56. Stojanović ).