Marko Drinić osvojio dvije zlatne medalje na karate turniru U Novom Gradu

Članovi Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja, koji nastupaju na takmičenjima pod okriljem Karate kluba “Sensei Karate Do” iz Nove Topole, imali su uspješan vikend iza sebe okitivši se brojnim priznanjima na drugom po redu Memorijalnom turniru “Rajko i Mladen Crnobrnja” koji je održan u Novom Gradu.

Na takmičenju je nastupilo 498 takmičara iz 21 kluba a najuspješniji među srbačkim karatistima je bio Marko Drinić koji je osvojio dvije zlatne medalje. NJegova sestra Anastasija Drinić takođe se okitila zlatom osvojivši prvo mjesto u svojoj kategoriji.

Srebrnu medalju osvojio je Pavle Knežević a bronzanu Ana Sanković, čime su zaokružili uspjeh naših karatista.

Karate klub “Sensei Karate Do” je pored nastupa u Novom Gradu učestvovao i na “Dunav kupu 2024” u Novom Sadu a na oba takmičenja osvojio je ukupno osam zlatnih, šest srebrnih i devet bronzanih medalja.

Ovo je bila odlična uvertira pred balkansko prvenstvo u Istanbulu gdje će nastupiti njihovi najuspješniji takmičari krajem mjeseca, a među njima je i najtrofejniji srbački karatista u ovom trenutku, Marko Drinić iz Razboja.