Košarkaš Nikola Šarić iz Nožičkog osvojio srebro na juniorskom prvenstvu Republike Srpske i titulu najboljeg strijelca

Košarkaš Nikola Šarić iz Nožičkog osvojio je srebrnu medalju sa ekipom Akademca iz Banjaluke na juniorskom prvenstvu Republike Srpske i plasirao se u završnicu prvenstva na nivou BiH.

Nikola je bio i najbolji strijelac završnog turnira a u finalnoj utakmici, koju je Akademac izgubio od Student Igokee rezultatom 108:75, postigao je čak 36 poena. On je dominirao i u polufinalu protiv Drine Princip (78:75) gdje je ubacio 26 poena i bio takođe najefikasniji na utakmici.

Prošle godine je sa Aakademcom, koji je zapravo juniorski tim banjalučkog Borca, postao juniorski šampion BiH a bio je i član mlade reprezentacije BiH na evropskom prvenstvu u košarci za mlade do 18 godina – divizija B, koje je održano u Portugalu, gdje je pružio blistave partije. Na izboru najboljih sportista opštine Srbac za 2023. godinu, Nikola je osvojio drugo mjesto.

Mladi Nožičanin živi u Banjaluci gdje vrijedno trenira košarku spremajući se za ozbiljnije izazove i nastup za seniore Borca.