Karatistima iz Razboja i Nove Topole devet medalja na prvenstvu u Bijeljini

Na karate prvenstvu prvenstvu Republike Srpske za djecu do 13 godina, koje se održalo juče u Bijeljini, nastupili su i članovi Karate kluba “Sensei Karate Do” iz Nove Topole, za koje nastupaju i članovi Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja.

U konkurenciji 42 kluba i oko 420 takmičara, osam karatista iz Nove Topole i Razboja osvojili su ukupno devet medalja i to po tri zlatne, srebrne i bronzane medalje, te u generalnom plasmanu klubova zauzeli visoko deveto mjesto.

U takmičenju u katama, Mikaela Kačavenda je osvojila zlato, Milica Kačavenda zlato i bronzu, Milana Kačavenda dva srebra, Aleksandra Gavranović i Marko Drinić bronzu, dok su ekipno u katama Dunja, Milana i Milica Kačavenda osvojile zlato a u borbama srebro.

Poseban uspjeh pokazale su sestre Milica i Milana Kačavenda koje su zahvaljujući dobrim rezultatima, u konkurenciji 420 takmičara, u ukupnom plasmanu zauzele treće i četvrto mjesto.

Pohvale su upućene i karatistima Milošu Grahovcu i Anastasiji gavranović koji su se dobro pokazali, ali nisu uspjeli da dođu do medalje.