Karatistima iz Razboja i Nove Topole 21 medalja u Banjaluci

Na međunarodnom karate turniru “Banja Luka Open”, koji je održan u subotu, članovi Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja i Karate kluba “Sensei Karate Do” iz Nove Topole osvojili su 21 medalju u konkurenciji šest država, 36 klubova i 645 takmičara.

Takmičari iz Razboja i Nove Topole, koji zajednički nastupaju na prvenstvima i turnirima, učestvovali su sa 20 takmičara u 32 kategorije i osvojili dvije zlatne, osam srebrnih i 11 bronzanih medalja.

Zlato u katama pojedinačno osvojio je Miloš Grahovac i katama ekipno Dunja, Milana i Milica Kačavenda.Do srebra su stigli Marko Drinić, Gavrilo Ožegović, Milana Kačavenda, Milica Kačavenda, Anastasija Tadić, DŽejlan Mušić, Aleksa Subotić, Mikaela Kačavenda, te ekipno u borbama Dunja, Milana i Milica Kačavenda.

Dvije bronze je osvojila Mikaela Kačavenda a po jednu Milica Kačavenda, Dunja Kačavenda, Anastasija Tadić, Anđela Rakić, Svenja LJubojević, Slaven Tadić, Teodor Gligorić, Matea Nedić i ekipno u borbama Anja i Svenja LJubojević i Anđela Rakić.

Ovo je bila priprema za državno prvenstvo koje ih očekuje narednog vikenda u Zenici a do tada će nastaviti sa treninzima i upisom novih članova u karate sekcijama Razboj i Dubrave.