Karatistima iz Nove Topole i Razboja 50 medalja na takmičenjima u Gradišci

Karate klub “Sensei Karate Do” iz Nove Topole, za koga nastupaju i članovi Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja, postigao je odlične rezultate na prva dva velika takmičenja u ovoj godini osvojivši 50 medalja.
Na Regionalnom prvenstvu Krajina, koje je održano proteklog vikenda u Gradišci, učestvovali su sa 22 takmičara i osvojili 19 medalja.
Od srbačkih predstavnika najuspješniji je bio Marko Drinić koji je osvojio dvije zlatne medalje u katama i borbama u uzrastu dječaka do 11 godina.
Do zlata je stigla i Anastasija Gavranović ekipno u borbama, zajedno sa Dunjom i Milanom Kačavenda, a osvojila je i dvije bronze u katama i borbama pojedinačno, u uzrastu djevojčica do 10 godina.
NJena sestra Aleksandra Gavranović osvojila je dvije medalje u katama pojedinačno i borbama ekipno u uzrastu do 13 godina zajedno sa Milicom Kačavenda i Anđelom Rakić.
Početkom februara, karatisti iz Nove Topole i Razboja učestvovali su sa 35 takmičara i na prvom Niten kupu u Gradišci i osvojili 31 medalju, te u konkurenciji 35 klubova iz cijelog regiona i 500 takmičara zauzeli drugo mjesto.
Od naših karatista ponovo je najbolji bio Marko Drinić koji je osvojio zlato u katama i bronzu u borbama, dok je Aleksandra Gavranović osvojila srebro u katama.
Srbački karatisti koji nastupaju za “Sensei Karate Do” time su nastavili seriju dobrih rezultata koje su ostvarivali u Staparskim vitezovima a najzaslužniji za njihove uspjehe su treneri Darko Kezija i Danijel Drinić.
Prošla godina okončana je polaganjem za zvanja u sekcijama Dubrave i Razboj a svi polaznici su uspješno položili. Najuspješnija u sekciji Dubrave bila je Milica Kačavenda a u Razboju Marko Drinić.
NJih dvoje proglašeni su za najbolje u prošloj godini u konkurenciji najuspješnija takmičarka i najuspješniji takmičar u klubu. Milica je osvojila ukupno 22 medalje i proglašena je tri puta za najuspješniju takmičarku na turnirima a Marko je osvojio 10 medalja.
Proglašen je i najuspješniji tim kojeg čine Milica, Milana i Dunja Kačavenda sa osvojenih 10 medalja.
Klub je u prethodnoj godini osvojio 101 medalju, 91 u pojedinačnoj i 10 u ekipnoj konkurenciji, a tri puta su zauzeli treće mjesto po osvojenim medaljama na turnirima.
Specijalnim priznanjem za ostvarene rezultate u prošloj godini, na nedavno održanom izboru najboljih sportista opštine Srbac, nagrađeni su Marko Drinić i trener Danijel Drinić.