Jelena Knežević predstavljala Srbac u programu Vodne akademije MEG-a

Komunalno preduzeće „Vodovod“ a.d. Srbac dio je programa stručnog usavršavanja Vodne akademije MEG, namijenjenog jačanju kapaciteta zaposlenih u sektoru vodnih usluga.
U prvoj fazi programa učestvovala su 34 polaznika iz različitih lokalnih zajednica, koji su kroz niz edukacija stekli nova znanja i vještine iz oblasti savremenog upravljanja vodnim sistemima.
Srbački Vodovod u ovom programu predstavljala je Jelena Knežević, koja je tokom stručnog usavršavanja učestvovala na teorijskim predavanjima, praktičnim radionicama, terenskim posjetama i studijskom putovanju u Brno u Češkoj Republici. Na taj način imala je priliku da se upozna sa evropskim praksama, savremenim tehnologijama i inovativnim rješenjima u oblasti pružanja vodnih usluga.
Završna konferencija programa održana je u Sarajevu, gdje su se okupili predstavnici komunalnih preduzeća, lokalnih zajednica i stručnjaci iz oblasti vodoprivrede. Tom prilikom predstavljeni su rezultati dosadašnjeg rada, najvažnija postignuća učesnika, kao i planovi za dalji razvoj i unapređenje sektora vodnih usluga.
Iz KP „Vodovod“ a.d. Srbac ističu da je učešće u Vodnoj akademiji MEG-a predstavljalo značajnu priliku za sticanje novih znanja i razmjenu iskustava, koja će doprinijeti daljem unapređenju kvaliteta usluga koje preduzeće pruža građanima.



