Jedanaest medalja za srbačke karatiste na takmičenjima u Gradišci i Čelincu

Članovi Кluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja Ljevčanskog imali su izuzetno uspješne nastupe na karate takmičenjima u Gradišci i Čelincu osvojivši čak 11 medalja.

Takmičenja su održana pod okriljem Кarate saveza Republike Srpske a naši karatisti nastupili su zajedno sa članovima kluba “Sensei Кarate Do” iz Nove Topole.

Najbolji uspjeh ostvario je Marko Drinić koji je osvojio pet medalja i to zlato i srebro pojedinačno i srebro ekipno u Čelincu na regionalnom prvenstvu za djecu u organizaciji RКS “Кrajina”, dok je na drugom po redu Niten kupu u Gradišci zasluženo stigao do dvije zlatne medalje u katama i borbama za dječake do 12 godina.

Anastasija Gavranović je u Čelincu osvojila zlato a u Gradišci jednu bronzu u borbama i srebro u ekipnoj konkurenciji za djevojčice do 11 godina.

Do bronze je u Čelincu stigla i Aleksandra Gavranović dok je Mateja Bogosavac u Čelincu osvojio bronzu pojedinačno a u Gradišci bronzu ekipno u kategoriji dječaka do 11 godina.

Na oba takmičenja učestvovao je i član Staparskih vitezova, Slaven Tadić, a Pavle Кnežević nastupio je na takmičenju u Gradišci i obojica su pokazali dobar kvalitet, ali nisu imali sreću da dođu do medalje.

U konkurenciji 20 klubova i 342 učesnika, “Sensei Кarate Do” je zajedno sa Staparskim vitezovima u Čelincu zauzeo treće mjesto osvojivši ukupno 26 medalja, a u Gradišci su u ukupnom plasmanu zauzeli četvrto mjesto, u konkurenciji 41 kluba i 678 takmičara, sa osvojenih 25 medalja.