Ekipa iz Srpca na avanturističkoj trci Tribalion Tara 2021

Proteklog vikenda održana je avanturistička Tribalion trka na Tari na kojoj je učestvovalo 1 700 takmičara iz regiona a među njima i petočlana ekipa iz Srpca. ,,Prva Motajička ekipa” u sastavu Gojko Basurić, Goran Grabovac, Srđan Maletić, Slaviša Stojkovič i Srđan Bogdanović uspjela je da savlada sve prepreke i u zacrtanom roku stigne do cilja.

Na stazi dugoj 23 kilometar, sa 1.150 metara kumulativnog uspona i 35 izazovnih prepreka poput savladavanja visokih zidova, penjanja uz konopac, nošenja i vuče tereta, vodenih prepreka, puzanja kroz blato, plivanja, samo su neki od izazova sa kojima se suočavaju učesnici ove trke. Kapiten ekipe Gojko Basurić kaže da je ovo bilo jedno nezaboravno iskustvo za sve članove ekipe.

,,Ovo je u stvari trka u kojoj je cilj pobijediti samog sebe I najvažnije je da smo svi uspjeli da bez povreda stignemo do cilja. Za ovo smo se pripremali od januara mjeseca I siguran sam da ćemo se ponovo vratiti na ovu trku“, kaže za Radio Srbac Gojko Basurić.

Član Prve motajičke ekipe Srđan Bogdanović kaže da prvi put učestvuje na ovakvom vidu polumaratona te da je zadovoljan postignutim rezultatom.

,,Ko god je ovdje stigao do cilja on je pobjednik. Za mene lično najveći izazov su bile vodene prepreke, jer nakon njih mnogo je teže da se krećete a pogotovo da prelazite prepreke koje nisu ni malo lake.Ipak uz pravu ekipu koja je uz vas mnogo je lakše da se pređe staza duga 23 kilometra. Nadam se da ćemo još spremniji ponovo učestvovati na ovom Tribalionu koji je već u septembru mjesecu”, kaže Srđan Bogdanović.