Druga liga zapad: SLOGA UBJEDLJIVA PROTIV ŽELJEZNIČARA

Fudbaleri srbačke Sloge pružili su juče jednu od najboljih partija u dosadašnjem toku prvenstva Druge lige zapad savladavši na domaćem terenu Željezničar iz Doboja sa 6:0.
Poslednjeplasirani tim lige nije pružio značajniji otpor raspoloženim Srpčanima koji su do prvog pogotka stigli u 37. minutu kada je strijelac bio Igor NJežić.
U nastavku se Sloga razigrala a već u 49. minutu NJežić je postigao svoj drugi gol.
U 53. je bilo 3:0 a precizan je bio kapiten Husejin Zukanović. Na 4:0 povisio je Predrag Lotinja dva minuta kasnije. Do kraja utakmice još dva gola u mrežu Željezničara smjestili su Radan Zelenac u 58. i Luka Grgec u 69. minutu.
Siguran na golu bio je jedan od najboljih pojedinaca Sloge, Branko Grahovac, koji se vratio među stative nakon dvije utakmice.
Nakon nepotpunog 11. kola Sloga je skočila na peto mjesto sa 17 osvojenih bodova, što je najbolji plasman srbačkog drugoligaša u ovoj sezoni. Na tabeli vodi Sloboda iz Mrkonjić Grada sa 29 bodova.
Narednog vikenda, u derbiju kola, Sloga upravo gostuje kod vodeće Slobode a utakmica se igra u subotu 30. oktobra sa početkom u 14.30 časova.
SLOGA (Srbac): Grahovac, Zukanović (od 72. Ugren), Marin (od 57. Cvijetić), NJežić V. (od 59. Pelengić), Lotinja, Vasić, NJežić I, Jaćimović, Zelenac R, Zelenac G. (od 59. Grgec), Maletić (od 72. Savić).
ŽELJEZNIČAR (Doboj): Imamović, Ostojić, Ilić, Stupar, Mitrović, Mešić, Sekulić, Bešlagić, Đurić, Gostić, Cvijetić (od 70. Stevanović).