Druga liga zapad: Sloga poražena od lidera

Fudbaleri srbačke Sloge poraženi su danas na domaćem terenu u derbiju 24. kola Druge lige zapad od Laktaša sa 1:0.
Sloga je pružila snažan otpor vodećoj ekipi prvenstva ali je pokleknula u 93. minutu, kada je dosuđen jedanaesterac za goste koga je izborio Dalibor Milić a precizan sa bijele tačke je bio Mihajlo Amidžić.
Srpčani su bili kvalitetniji u prvom poluvremenu sa dvije ozbiljne šanse, ali je gol Laktaša uspio sačuvati golman Đorđe Vuković.
U 60. minutu je Dragan Arežina, koji je ušao sa klupe, pogodio prečku za goste, a u 75. minutu Sloga je bila blizu pogotka ali je udarac kapitena Igora Njažića zaustavila stativa.
Na kraju, gosti su više srećno stigli do pobjede a opšti utisak je da je Sloga bila bliža trijumfu i zaslužila barem remi.
I pored poraza, Sloga je zadržala šesto mjesto sa 37 bodova dok su Laktaši i dalje najozbiljniji kandidat za osvajanje titule sa 65 bodova. Drugu poziciju drži Sloboda iz Mrkonjić Grada, koja je danas poražena u Šamcu od Borca sa 1:0 i ima 57 bodova.
Кoliko su Laktaši dominantni u ovoj sezoni svjedoči i to da su u 24 utakmice zabilježili čak 21 pobjedu, dva remija i samo jedan poraz, što potvrđuje da je Sloga danas odigrala veoma dobar meč i bila blizu otkidanja vrijednih bodova rivalu u borbi za šampionsku titulu.

U narednom kolu Sloga putuje u Doboj gdje se sastaje sa Željezničarom, koji je posljednji na tabeli a utakmica se igra već u srijedu 11. maja sa početkom u 16.30 časova.
SLOGA (SRBAC): Smiljanić, Zukanović, Grgec (od 63. Šumar), N.Vajukić, Marin (od 76. Malbašić), Burazor (od 81. D.Vajukić), I.Njažić, Jaćimović, Pralica, G.Zelenac, Maletić.
LAКTAŠI: Vuković, Telić, Milić, Amidžić, Šavija, Stamenković (od 75. Stojičić), Radetić, Milojević (od 75. Radić), Banjac, Jović (od 33. Perić (od 46. Arežina) ), Petković.