Druga liga zapad: SLOGA NEOČEKIVANO PORAŽENA U DOBOJU

U 26. kolu Druge lige zapad, fudbaleri srbačke Sloge doživjeli su poraz u Doboju od Željezničara sa 2:1.
Iako autsajder po plasmanu na tabeli, sa čak 22 poraza iz 26 odigranih utakmica, Željezničar je uspio da otkine bodove Slogi i ostvari tek drugu prvenstvenu pobjedu.
Domaćin je poveo u 15. minutu pogotkom kapitena Igora Cvijanovića. U drugom poluvremenu Sloga je pokušala stići do izjednačenja što se isplatilo u 62. minutu kada je jedanaesterac, koga je dosudio glavni sudija Bojan DŽepina iz Prijedora, uspio realizovati najbolji strijelac Sloge, Predrag Pralica.
Desetak minuta prije kraja DŽepina je svirao novi penal, ovog puta za Željezničar a drugi pogodak na utakmici postigao je Cvijanović.
Sloga je ovim porazom pala na osmo mjesto sa 37 bodova a Željezničar je i dalje posljednji na tabeli sa osam bodova i za sada je jedina ekipa koja nema ni teoretske šanse za opstanak u Drugoj ligi zapad i od iduće sezone igraće u nižem rangu.
Naredno kolo na rasporedu je u subotu 14. maja kada Sloga dočekuje drugoplasiranu Slobodu iz Mrkonjić Grada a utakmica se igra na gradskom stadionu u Srpcu sa početkom u 17 časova.
ŽELJEZNIČAR (DOBOJ): Jovanović, Vukmirović, Cvijanović, Đukić, Ostojić, Lukić (od 91. Petrović), Blagojević, Vasilić, Mikerević, Lazić, Ilić.
SLOGA (SRBAC): Grahovac, Zukanović, Grgec, N.Vajukić, V.NJežić, Burazor (od 59. Malbašić), I.NJežić, R.Zelenac, Pralica, G.Zelenac, Maletić.