Druga liga zapad: Prva pobjeda Sloge u novoj sezoni

U 2. kolu Druge lige zapad, fudbaleri srbačke Sloge savladali su na domaćem terenu ekipu FSA iz Prijedora sa 2:1.Ovo je bila prva utakmica i prva pobjeda Srpčana pred domaćom publikom u novoj sezoni a do trijumfa su stigli zasluženo, uz dobru igru i pregršt lijepih poteza.Mrežu gostiju načeo je Vedran NJežić u 19. minutu a na 2:0 je povisio Goran Zelenac desetak minuta prije kraja meča.Tek što se krenulo sa centra, FSA je smanjio prednost pogotkom mladog Stefana Crnobrnje a u finišu susreta moglo je doći i do izjednačenja ali je šut Nemanje Marinovića sa oko dvadesetak metara zaustavila prečka.Prijedorčani su pokazali da su zasluženo u prošloj sezoni stigli do titule u Regionalnoj ligi zapad a novi tim Sloge ostvario je zasluženu pobjedu i pokazao da ima kvalitet za gornji dio tabele.Za razliku od prošle utakmice, kada je srbački drugoligaš imao niz primjedbi na suđenje u utakmici protiv Crnog vrha iz Jaružana, ovaj put su obje ekipe imale riječi hvale za sudijsku trojku na čelu sa glavnim sudijom Deanom Jokićem.Nakon nepotpunog drugog kola, Sloga je četvrta na tabeli sa četiri boda a na tabeli vode Jedinstvo iz Žeravice i Borac iz Kozarske Dubice sa 6 bodova.Narednog vikenda Sloga gostuje u Dubravama a utakmica se igra u nedjelju 21. avgusta sa početkom u 17 časova.SLOGA (SRBAC): Dabić, Novaković, Zukanović (od 85. Vajukić D.), Šervel (od 66. Cvijetić), Vajukić N, NJežić, Karamehić, Zelenac R. (od 56. Kukić), Remić, Zelenac G, Kondić.FSA (PRIJEDOR): Zgonjanin, Rečević, Đenadija (od 75. Babić), Golić, Grbić (od 58. Radulović), Kovačević, Marinović, Mikić, Crnobrnja, Stegić, Knežević.