Druga liga zapad: LAKTAŠI UBJEDLJIVI PROTIV SLOGE

U desetom kolu Druge lige zapad, ekupa srbačke Sloge poražena je na gostovanju u Laktašima uvjerljivim rezultatom – 6:0.

Sloga je u ovom susretu igrala bez nekoliko standardnih prvotimaca ali to ne umanjuje dobru igru domaćina koji je poveo već u prvom minutu pogotkom Gorana Zelenike, vodećeg strijelca lige sa 10 golova.

Minut kasnije Babić je oštro centrirao sa desne strane a Zelenac poslao loptu u sopstvenu mrežu za 2:0. Na 3:0 povećao je Babić u 35. na proigravanje Amidžića, a nakon 60 sekundi Zelenika poentira po drugi put za 4:0 poslije dodavanja Babića. Peti pogodak djelo je Radetića u 78. nakon solo-prodora a tačku na utakmicu stavio je golom za 6:0 Radić minut prije kraja meča.

Ovim porazom Sloga je pala na deseto mjesto sa 14 osvojenih bodova.

U narednom kolu Sloga će u subotu 23. oktobra dočekati poslednjeplasirani Željezničar iz Doboja koji je u dosadašnjem toku prvenstva zabilježio jedan remi i devet poraza.

LAKTAŠI: Vuković, Tučić, Trninić, Amidžić (od 60. Radetić), Šavija, Arežina (od 46. Vukosavljević), Milojević (od 60. Lekić), Zelenika (od 60. Radić), Jović, Petković, Babić (od 46. Stamenković). Trener: Miljan Bajić

SLOGA: Smiljanić, Pelengić (od 76. Popović), Zukanović (od 70. Ugren), Cvijetić, NJežić V, Lotinja, Vasić, NJežić I, Zelenac R, Zelenac G, Maletić. Trener: Slavko Vujić