Druga liga zapad Čelinac savladao Srbac u uzbudljivom derbiju i osvojio titulu

U derbi utakmici 20. kola Druge rukometne lige Republike Srpske, ekipa Srpca večeras je na gostovanju u Čelincu poražena sa 27:26.
Bio je ovo duel dvije ekipe koje su trenutno u najboljoj formi. Čelinac je vodeći sa 16 pobjeda, jednim remijem i samo jednim porazom a Srbac je do ove utakmice imao impozantan niz od devet uzastopnih pobjeda.
U skladu s očekivanjima, utakmica je bila neizvjesna od samog početka a poluvrijeme je završeno u korist domaćina – 14:13.
Ništa manje uzbuđenja nije falilo u drugom poluvremenu, Srpčani su pokazali borbenost i veliku želju da domaćinu nanesu prvi poraz u njihovoj dvorani ali je Čelinac je na kraju uspio upisati vrijednu pobjedu kojom je dva kola prije kraja prvenstva potvrdio osvajanje titule i ulazak u Prvu ligu Republike Srpske.
Sloga iz Prnjavora trenutno je druga sa 26 a Srbac je zadržao treće mjesto sa 25 bodova. Ove dvije ekipe sastaće se u narednom kolu 14. maja i tako vjerovatno odlučiti kome će pripasti druga pozicija na kraju sezone.