Druga liga RS – zapad: RUKOMETAŠI SRPCA PORAŽENI U BANJALUCI

U osmom kolu Druge rukometne lige RS, grupa zapad, ekipa Srpca poražena je u Banjaluci od ORK-a sa 35:26.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i već nakon desetak minuta igre vodio je sa 10:3, ali su Srpčani zaigrali bolje i u 23. minutu smanjili prednost Banjalučana na svega jedan gol razlike.

Ipak, ORK se sa nekoliko vezanih golova ponovo odlijepio i otišao na odmor sa rezultatom 19:14.

U nastavku je domaćin sačuvao prednost koja je do kraja narasla na devet golova razlike.

RK Srbac je u ovoj utakmici imao nekoliko izostanaka što se odrazilo na rezultat, ali to ne umanjuje dobru igru Banjalučana koji su ostvarili zasluženu pobjedu.

Nakon osam kola Srbac je pao na šesto mjesto sa 7 osvojenih bodova i utakmicom manje.

U narednom kolu, u subotu 20. novembra, Srbac će u sportskoj dvorani “9. januar” dočekati lidera Druge lige, ekipu Čelinca.