Đorđe Ugren osvojio drugo mjesto na konjičkom takmičenju u Sarajevu

Nakon odličnih rezultata na takmičenju u Visokom, član Konjičkog kluba “Ispilon” iz Srpca Đorđe Ugren ostvario je sjajan uspjeh i na preponskom takmičenju “Sarajevo Show jumping 2020” održanom proteklog vikenda u Sarajevu.
Đorđe je nastupao u dvije juniorske utakmice 80 cm sa američkim baražom, gdje je bio četvrti, i na seniorskoj utakmici 100 cm u dvije faze gdje je zauzeo drugo mjesto, što je najveći uspjeh ovog kluba u preskakanju prepona do sada.
Treba napomenuti da Đorđe ima 14 godina i da je tek ove godine postao junior a da i pored toga postiže plasmane za medalju u seniorskoj kategoriji.
U konkurenciji na 80 i 100 cm takmiče se konji pasmine holštajn i oldengurg, visine 170 cm u grebenu, stari 13 ili 14 godina koji su prošli puni trenažni proces u Evropi i učestvovali na mnogo turnira u konkurenciji 120 i 130 cm. Zato je uspjeh Đorđa veći samom činjenicom da konji domaćeg uzgoja koje jaše nisu pasminski predodređeni za ovaj sport i još su mladi.
Na takmičenju su učestvovali klubovi “Vilenjak” Visoko, “Hidalgo” Sarajevo, “Fondacija zemlja mira i prijateljstva” Sarajevo, “Energija života” Banja Luka i Konjički klub “Ipsilon” Srbac.
Odlazak na turnir u Sarajevu pomogli su preduzeće “Bis Protekt” i Opština Srbac.
Na nedavnom takmičenju u Visokom, Đorđe je nastupio sa kobilom Drinom sa kojom je prvog dana takmičenja osvojio prvo mjesto u dresurnom jahanju dok je drugog dana zauzeo četvrto mjesto u preskakanju prepona.
Đorđe se jahanjem bavi od pete godine, a jedan od njegovih najvećih uspjeha je prvo mjesto na prvenstvu Republike Srpske u daljinskom jahanju do 14 godina i prvo mjesto na prvenstvu Republike Srpske u preponama u istoj disciplini.
On je zajedno sa Nikolinom Pantelić 2015. godine osvojio najviši plasman u Kupu BiH u dresurnom jahanju održanom u Barlovcima.