Cezarovi mali arhitekti- nova aktivnost za djecu sa područja opštine Srbac
Upis u aktivnost “Cezarovi mali arhitekti” pokrenuta je s ciljem razvoja kreativnosti, motorike, mašte, timskog duha, kao i prostornog i konceptualnog razmišljanja kod djece. Pohađanjem ove školice arhitekture polaznici će dobiti priliku da kroz naredna tri mjeseca savladaju osnovne arhitektonske koncepte i forme, kao i osnovna načela strukture, a sve to kroz kreativne radionice, druženje i smijeh.
U okviru ovih radionica djeca će proći program koji će imati za dugoročan cilj razvoj vizuelnog senzibiliteta: istraživaće, crtaće, graditi i oblikovati, upoznati svijet arhitekture i urbanizma kroz kreativnu igru i stvaranje. A iza svake radionice, ostaće brojni 3D modeli, kojima će se moći ponositi.
Upis u “Cezarove male arhitekte” otvoren je do kraja marta, a namijenjen je polaznicima osnovnoškolskog uzrasta (od prvog do devetog razreda). Sa polaznicima će raditi Zvjezdana Babić, koja je trenutno apsolvent na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Banjoj Luci.
Osim u polju arhitekture, zainteresovani polaznici osnovnoškolskog uzrasta imaju priliku da se isprobaju i u polju muzike, te da se upišu u “Cezarovu muzičku grupu”. Kao što i samo ime govori, na ovoj aktivnosti se najviše pjeva, a da polaznici na najbolji način nauče da iskažu svoja vokalna umijeća brine se Nikolina Vukobratović, studentica Socijalnog rada na Univerzitetu u Banjoj Luci.
Kreativne i edukativne radionice “Cezarovi kreativci” i “Cezarova priroda i druženje” održavaju se u redovnim terminima, a u grupicama je ostalo mjesta za još nekoliko polaznika. Isti slučaj je i u “Cezarovoj školici igre i sporta”, te “Cezarovoj školi rolanja”, koja uskoro počinje, sa dolaskom lijepog vremena. Slobodnog mjesta ima još i u “Cezarovom trbušnom plesu”, a popunjene su plesne grupice na zumbi, ritmičnoj gimnastici i hip hopu. Za kraj, “Cezarova škola odbojke” okuplja veliki broj djece i mladih na redovnim treninzima u Srpcu i Razboju, a prvo predstavljanje takmičarskog tipa imali su prošlog vikenda, čime su podržali naše srednjoškolce.
Osim novih članova kolektiva, sa polaznicima rade i: Suzana Kovačević (diplomirani pedagog i psiholog), Maria Šnjegota (diplomirani pedagog), Andreja Blagojević (diplomirani profesor razredne nastave), Lenka Kasagić (učenica JU CSŠ “Petar Kočić”) i Tanja Šnjegota (master genetičkih resursa).