Danas održana sedma redovna sjednica Skupštine Boračke organizacije Srbac

U sali Skupštine opštine Srbac, pod predsjedavanjem Gorana Plotana, danas je održana sedma redovna sjednica Skupštine Boračke organizacije opštine Srbac, kojoj je prisustvovalo 36 delegata, a sve tačke dnevnog reda su usvojene jednoglasno.

Prije sjednice, na Centrolnom spomen-obilježju je položeno cvijeće i zapaljene svijeće poginulim borcima Vojske Republike sa područja naše opštine.

Sjednica je počela intoniranjem himni i odavanjem pošte stradalim borcima minutom molitvene tišene, nakon čega se prisutnima obratio načelnik opštine Mlađan Dragosavljević, koji je rekao da će Opštine Srbac i dalje nastaviti sa pružanjem podrške radu Boračke organizacije Srbac.

,,Želim sve da vas pozdravim i da vam poželim srećan rad na današnjoj sjednici. U ime opštinske uprave, izražavam zadovoljstvo radom Boračke organizacije i naglašavam da ćemo i dalje biti podrška radu vaše organizacije i Fonda solidarnosti. Trudimo se da podržimo rad vašeg udruženja ali I imamo dobru saradnju i sa ostalim udruženjima proisteklim iz Odbrambeno-otadžbinskog rata. Stojimo vam na raspolaganju za svaki vid pomoći koji je u našoj moći”, rekao je Dragosavljević.

Izvještaj o radu i materijalno-finansijskom poslovanju Boračke organizacije u prvoj polovini 2025. godine obrazložio je predsjednik Predsjedništva Dragan Aleksić koji je rekao da je Boračka organizacija uspješno realizovala sve planirane aktivnosti i da su ukupni rashodi srazmjerni prihodima.

,,Boračka organizacija je u prvih pola godina ostavrila ukupno 82.473 maraka prihoda, a rashodi szu iznosili 76.147 maraka, tako da je stanje sredstava na dan 1.7.2025. godine iznoslilo 6.326 maraka. Osim Opštine Srbac, čiji grant iznosi najveći dio prihoda, sredstva su obezbijeđena i putem plaćanja članirana, kao i uplatama od strane javnih preduzeća, ustanova, institucija i privrednih subjekata. Kada su u pitanju rashodi, sredstva su utrošena planski, na sve ono što je predviđeno planom i programom rada za prošlu godinu, a to su, između ostalog, troškovi oko rada Boračke organizacije, pružanje pomoći našim članovima, za rad Fonda solindarnosti, obilježavanje važnih datuma i održavanje parastosa, održavanje i sanaciju spomen-obilježja”, pojasnio je Aleksić.

Jednoglsno je usvojen i rebalans finansijskog plana za 2025. godinu.

Kada je u pitanju rad Fonda solidarnosti, predsjednik Boračke organizacije opštine Srbac Goran Plotan je rekao da su sve planirane aktivnosti Fonda na vrijeme izvršene.

,,Sve tačke dnevnog reda su usvojene jednoglasno što pokazuje da BO Srbac radi na pomoći svojim članovima ali i onima koji nisu naši članovi. Program Fonda je usvojen nakon tri ciklusa i mi krećemo u četvrti ciklus pomoći najugroženijim borcima. Ovih dana smo već dostavili jedan paket u Mjesnu boračku organizaciju Sitneše. Imamo veliku podršku u radu kako od lokalne zajednice i naših preduzeća tako i od republičkih institucija i nastavićemo dalje u realizaciji planiranih aktivnosti”, kaže Plotan

Osim Skupštine Boračke organizacije, održana je i Skupština preduzeća ,,Borac Srbac”d.o.o. Srbac, na kojoj je o trenutnom stanju govorio direktor preduzeća Damjan Dragosavljević koji je rekao da je preduzeće u prvih šest mjeseci poslovalo sa gubitkom od 9. 872 KM. Prema njegovim riječima, to je posljedica redovnog povećanja plata radnika u ovoj godini.

,,U narednom periodu radiće se na povećanju vlastitih prihoda od naplate parking mjesta”, kaže direktor Dragosavljević.

Predsjednik BO Srbac Goran Plotan kaže da je Izvještaj o radu ovog preduzeća usvojen ,,sa rezervom”, jer je potrebno uraditi neke konkretne stvari kako bi se stituacija popravila.

,,Donijeli smo zaključak da do kraja godine obavimo razgovore sa lokalnom upravom, Fondom u Prijedoru i da odemo u posjetu Ministarstvu za boračka pitanja vezano za Zakon o pravima RVI za povrat sredstava za doprinose. Borac d.o.o. Srbac više nije u sistemu PDV jer ne ostvaruje prihode preko 100 hiljada KM. Situacija je teška. U januaru ćemo imati vanrednu sjednicu Skupštine na kojoj ćemo donijeti konkretne mjere. Preduzeće moramo dovesti u situaciju da bude samoodrživo”, rekao je Plotan.

Treća akcija dobrovoljnog davanja krvi

Crveni krst Srbac obavještava sve dobrovoljne davaoce krvi da će treća ovogodišnja akcija biti sprovedena 18. decembra od devet časova u Sportskoj dvorani “9. januar”.

Akcija dobrovoljnog davanja se organizuje u saradnji sa Službom za transfuziju Bolnice Gadiška.

“Unaprijed se zahvaljujemo svim sugrađanima koji se odazovu na akciju dobrovoljnog davanja krvi”, poručili su iz Crvenog krsta.

Od 1. decembra anketno istraživanje poljoprivrednih gazdinstava

Izvor: RTRS

Republički zavod za statistiku će u periodu od 1. do 15. decembra realizovati anketno istraživanje pod nazivom “Godišnje istraživanje poljoprivrednih gazdinstava, 2025”.

Anketom će biti obuhvaćeno oko 5.000 poljoprivrednih gazdinstva, od čega oko 4.600 porodičnih i 400 gazdinstava pravnih lica i preduzetnika lociranih na teritoriji Republike Srpske.

Anketiranje poljoprivrednih gazdinstava će putem telefona raditi obučeni i ovlašteni anketari Zavoda, saopšteno je iz Zavoda.

Ovom statističkom aktivnošću će se, prema definicijama propisanim važećim EU regulativama, metodološkim uputstvima i preporukama Evrostata, prikupiti podaci o korištenom poljoprivrednom zemljištu, ostvarenoj proizvodnji, zasijanim površinama u jesenjoj sjetvi, površini i cijeni zemljišta uzetog u zakup, kao i podaci o brojnom stanju stoke i ostvarenoj stočarskoj proizvodnji.

Anketa predstavlja redovno statističko istraživanje na uzorku koje se provodi u godišnjoj dinamici.

Prikupljeni podaci o poljoprivrednim gazdinstvima su povjerljivi i koristiće se isključivo u statističke svrhe, a u skladu sa Zakonom o statistici Republike Srpske, navodi se u saopštenju.

Iz Republičkog zavoda za statistiku pozivaju sva poljoprivredna gazdinstva koja su obuhvaćena ovim anketnim istraživanjem da prihvate saradnju i daju korektne odgovore ovlaštenim anketarima Zavoda i tako doprinesu uspjehu ove ankete.

Izvor: RTRS

Božićne poklade: Dan okupljanja porodice i starih narodnih običaja

Srpska pravoslavna crkva i njeni vjernici danas slave Božićne poklade, dan uoči početka Božićnog posta. Današnji dan posvećen je i apostolu Filipu.

Prema narodnim običajima, poklade su praznik koji uvijek za ručak treba da okupi sve članove porodice. Trpeza treba da bude ispunjena jelima koja se spremaju od mesa, mliječnih proizvoda i svega od čega će se vjernici u narednih 40 dana, s početkom posta, uzdržavati, prenosi Istorijski zabavnik.

Stari kažu da se na današnji dan pozivaju i siromašne komšije i prijatelji jer svi treba da se “omrse” tokom zajedničkog obreda i složno i u veselju uđu u post koji će trajati do Božića.

Takođe, poklade su vrijeme kada mlađi članovi porodice treba da “vode glavnu riječ” – danas se zbijaju šale, organizuju se igranke i svi se zabavljaju.

Različiti običaji se vezuju za ovaj dan, što zavisi od kraja do kraja. Negdje se poslije večere zavezuju sve verige u kući, kore od pojedenih jaja bacaju u vatru, a djeci se pred spavanje oblače prevrnute pidžame i majice.

Iako danas sve treba da bude veselo, ove nedjelje se ne prave svadbe, vjeridbe, kumstva ni pobratimstva jer se vjeruje da takve veze neće dugo trajati. Iz istog razloga ne uzimaju se pozajmice, niti se daje na zajam jer on neće biti vraćen. Ne gradi se kuća, niti nešto oko kuće.

U seoskim krajevima pokladni dan obavezno se završava velikom vatrom na glavnom trgu oko koje se okupljaju svi, pa uz šalu i dobro raspoloženje, tjeraju strah i zajedno ulaze u prvi dan posta.

Javna rasprava o izradi budžetskih dokumenata u utorak, 2. decembra



Odjeljenje za finansije Opštine Srbac poziva budžetske korisnike i korisnike grantovskih sredstava na javnu raspravu o izradi Rebalansa budžeta opštine Srbac za 2025. i Budžeta za 2026. godinu.
Javna rasprava će se održati u sali za sastanke (sala broj 5) opštine Srbac u utorak, 2.12.2025.godine po sljedećem rasporedu:
Od 10 časova budžetski korisnici koji su na sistemu trezorskog poslovanja,
Od 12 časova korisnici grantovskih sredstava i ostali zainteresovani građani. 

Dunja Malbašić osvojila treće mjesto na takmičenju „Čuvamo od zaborava“

Treće mjesto na takmičenju „Čuvamo od zaborava“ koje je organizovao Republički pedagoški zavod RS osvojila je učenica drugog razreda gimnazije Centra srednjih škola “Petar Kočić” Srbac, Dunja Malbašić.

Tema takmičenja bila je Natalijina ramonda, cvijet vaskrsnuća, simbol pobjede srpske vojske u Prvom svjetskom ratu, o kojoj je bilo potrebno napraviti poster ili esej.

Direktor škole Milenko Živanić sa saradnicima danas je upriličio prijem za učenicu i njene profesorice mentorke.

U srdačnoj atmosferi iskazane su pohvale za trud, znanje i kreativnost koji su ponosno predstavili Srbac i ovu ustanovu.

“Ovim putem želim svima da čestitam! Danas je naša škola postala bogatija za još jedno svjedočanstvo truda, posvećenosti i istinskog talenta. Hvala što čuvate sjećanje, tradiciju i vrijednosti koje nas određuju”, poručio je Živanić.

Dunja je istakla kako je ova tema za nju je bila veoma teška, ali da joj je drago što su ovakvi konkursi još uvijek aktivni, jer treba da pamtimo.

“Ne možemo dozvoliti da takve strahote padnu u zaborav. Počašćena sam što je, među tolikim radovima, uočen baš moj i što sam kroz njega dobila priliku da doprinesem očuvanju ovog sjećanja. Duboko se zahvaljujem svojim mentorkama bez kojih ovakav pristup temi i konačan uspjeh ne bi bio moguć”, poručila je Dunja i dodala da nagrade najčešće dođu onda kada ih ne očekuješ.

Izvor: CSŠ “Petar Kočić”

Srbac priključen globalnoj kampanji protiv nasilja nad ženama

Kampanji “16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama” koja je počela juče, 25. novembra, Međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama, priključila se i opština Srbac, u kojoj će narednih dana biti organizovan niz akcija i edukacija na ovu temu.

Dan početka kampanje poklopio se sa danom održavanja sjednice Skupštine opštine Srbac, na kojoj su odbornici i predstavnici vlasti nosili bijele vrpce kao simbol muškog nenasilja nad ženama i time jasno poslali poruku da imaju nulti stepen tolerancijne na nasilje bilo kojeg oblika.

Predstavnica Odjeljenja za opštu upravu opštine Srbac Svjetlana Tesla takođe je juče učestvovala na konferenciji o prevenciji i suzbijanju digitalnog nasilja nad ženama koja je održana u Vladi Republike Srpske.

Konferenciju su organizovali Centar za jednaknost i ravnopravnost polova Republike Srpske i Ministarstvo porodice omladine i sporta Republike Srpske, a učešće su uzeli i predsjednik Vlade RS Savo Minić, te resorni ministri.

Prema riječima Tesle, naša opština će narednih dana takođe sprovoditi razne aktivnosti u sklopu ove kampanje.

“Pred nama je 3. decembar, Međunarodni dan osoba sa invaliditetom, povodom kojeg će Udruženje roditelja i djece sa posebnim potrebama “Izvor” tradicionalno organizovati prijem u svojim prostorijama. Takođe, Centar srednjih škola “Petar Kočić” Srbac juče je započeo niz radionica u organizaciji članova sekcije Crvenog krsta na temu kako spriječiti i preventirati nasilje, koje će saslušati svih 17 odjeljenja ove ustanove”, navela je Tesla.

Istakla je da će članovi Crvenog krsta kao i svake godine za 1. decemar, Dan borbe protiv AIDS-a, podijeliti letke i trakice našim sugrađanima.

“Ispred Odljeljenja za opštu upravu opštine Srbac organizovaćemo i okrugle stolove, kako bi smo zajedno sa potpisnicima protokola o spriječavanju nasilja u porodici skrenuli pažnju na ove probleme”, kazala je ona.

Dodala je da će se kampanji priključiti i jedan privrednik iz Srpca, koji će na svom digitalnom bilbordu objavljivati sadržaje koji ukazuju na opasnost ove pojave i potrebe da se ona prijavi.

“Na tom bilbordu biće označen i SOS telefon 1264 za žrtve nasilja , kako bi onе ili drugi sugrađani koji su upoznati sa takvim dešavanjima, mogli da prijave nasilje u porodici”, poručila je Tesla.

Pozvala je sve srpčane da narednih dana obrate pažnju na aktivnosti koje će se odvijati, ali i naglasila da nasilje nije nešto što se može uklopiti u 16 dana aktivizma, nego je potrebno da se svakodnevno staje u kraj ovoj pojavi.

“Rodno zasnovano nasilje jedan je od najrasprostranjenijih oblika kršenja ljudskih prava i narušavanja ljudskog dostojanstva. To je pojava sa kojom se suočavaju sve države, ne samo mi, i koja pogađa milion žena. Specifično za ovaj, u odnosu na ostale oblike nasilja, jeste to što se uvijek pojavljuje u zoni privatnosti, najintimnijoj sferi života, u kojoj se svako treba osjećati sigurno”, zaključila je Tesla.

Sutra sjednica Skupštine Boračke organizacije opštine Srbac

Sedma sjednica Skupštine Boračke organizacije opštine Srbac će se održati sutra, 27. novembra, sa početkom u 11 časova u prostorijama opštine Srbac-nova sala za sastanke.

Na dnevnom redu naći će se Izvještaj o radu i materijalno finansijskom poslovanju BO opštine Srbac za period od 1. januara do 30. juna tekuće godine, Prijedlog Rebalansa-izmjene finansijskog plana BO opštine Srbac za 2025. godinu, kao I Izvještaj o radu i materijalno finansijskom poslovanju Fonda solidarnosti BO opštine Srbac za period od 1. januara do 30. juna 2025. godine.

Nakon završetka sedme redovne sjednice Skupštine BO opštine Srbac održaće se i šesta redovna sjednica Skupštine privrednog društva BORAC SRBAC DOO SRBAC na kojoj će se razmatrati

Izvještaj o radu i materijalno finansijskom poslovanju ovog privrednog društva za period od 1. januara do 30. juna ove godine.

Odbornici SO Srbac usvojili Odluku o stipendiranju: Studentima 100 KM više

Na današnjoj osmoj redovnoj sjednici Skupštine opštine Srbac odbornici su usvojili Odluku o stipendiranju studenata za školsku 2025/26. godinu, kojom je povećan iznos stipendije sa dosadašnjih 900 KM na 1000 KM, a sredstva će se isplaćivati u deset jednakih mjesečnih rata.Pravo na stipendiju ostvaruju studenti prema socijalnom statusu, među kojima su redovno upisani studenti prve i viših godina studija iz kategorija djece ratnih vojnih invalida od prve do četvrte kategorije, djeca bez roditeljskog staranja, studenti iz porodica sa četvoro i više djece, studenti čiji su roditelji korisnici stalne novčane pomoći, te studenti sa invaliditetom koji ostvaruju pravo na dodatak za pomoć i njegu drugog lica.Predviđene su i stipendije za studente postdiplomskih studija sa državnih fakulteta koji su nezaposleni, a koji će dobiti jednokratnu stipendiju u iznosu od 1000 KM.Stipendije su obezbijeđene i za ostale kategorije studenata, uključujući redovne studente druge i viših godina državnih i privatnih fakulteta, kao i studente prve godine studija koji su bili vukovci ili učenici generacije Centra srednjih škola „Petar Kočić“ Srbac.Rang lista će biti utvrđena prema kriterijumima predviđenim Odlukom, a javni poziv će biti raspisan narednih dana, o čemu će studenti biti blagovremeno informisani putem sredstava javnog informisanja.Načelnik Odjeljenja za privredu, poljoprivredu i društvene djelatnosti Marko Miholjčić izjavio je da su prethodnih godina uvedene određene novine u sistem stipendiranja, ali se lista korisnika i dalje proširuje.”Studenti koji pripadaju boračkim i socijalnim kategorijama, kao i vukovci i učenici generacije, imaju pravo na stipendiju već na prvoj godini studija. U kriterijume su već uvrštene i neke od mjera iz Omladinske politike opštine Srbac, pa tako studenti koji posjeduju aktivnu volontersku knjižicu ostvaruju dodatna dva boda na rang listi. Prvo će se davati prednost studentima državnih fakulteta, a preostala sredstva biće usmjerena studentima privatnih visokoškolskih ustanova”, rekao je Miholjčić.U budžetu opštine za ovu godinu predviđeno je 90.000 KM za stipendiranje, što je povećanje od 10.000 KM u odnosu na raniji period, a procjenjuje se da će oko 80 studenata dobiti stipendiju.”Samo jednom u prethodnim godinama se desilo da broj prijavljenih premaši mogućnosti dodjele, dok su u svim ostalim godinama stipendirani svi studenti koji su ispunili uslove i podnijeli prijavu”, naveo je Miholjčić.Odbornik Krsto Čavor izrazio je zadovoljstvo činjenicom da lokalna zajednica kontinuirano pokazuje brigu za studentsku populaciju. Istakao je da ga posebno raduje što je izuzetno rijetko da studenti koji ispunjavaju uslove budu uskraćeni za stipendiju.”Dobro je što je jasno određena granica od 10 posto za studente koji studiraju na ustanovama koje se ne finansiraju iz budžeta Republike Srpske ili Republike Srbije, jer je važno uvijek dati prednost onima koji studiraju na državnim institucijama. Značajan iskorak je što će stipendije biti isplaćivane u deset mjesečnih rata, čime se studentima obezbjeđuje veća finansijska sigurnost tokom čitave akademske godine”, naglasio je Čavor.Odbornici su razmatrali i Izvještaj o upisu učenika u prve razrede osnovnih i srednjih škola u školskoj 2025/26. godini, a tom prilikom odbornik Krsto Čavor istakao je da u izvještajima često nedostaju podaci o uspjesima učenika na takmičenjima, te da bi takve informacije bile od značaja za sve građane.Naglasio je da bi u narednim izvještajima trebalo uvrstiti i rezultate eksternog vrednovanja, jer se, kako kaže, uočava nesklad između visokih prosječnih ocjena u osnovnim školama i kasnijih rezultata učenika u srednjoj školi. Naveo je da su prosječne ocjene u osnovnim školama često veoma visoke, između 4,30 i 4,40, dok se u srednjoj školi broj odličnih učenika značajno smanjuje. Prema njegovom mišljenju, takve razlike bi bile lakše razumljive kada bi se imali podaci iz eksternog vrednovanja.„Ne mislim ništa loše o radu školskih institucija, stekao sam i sam penziju u jednoj od njih, ali smatram da je potrebno realno sagledavanje uspjeha učenika. Osnovno obrazovanje je obavezno i razumijem da niko ne treba da ponavlja razred ako se može izbjeći, ali ne treba pretjerivati sa visokim ocjenama“, rekao je Čavor, dodajući da tokom svoje četrdesetogodišnje prakse pamti samo jedno odjeljenje sa prosjekom iznad 4,50, dok danas postoji veliki broj odličnih učenika.Čavor smatra da bi dopunjavanje izvještaja dodatnim podacima doprinijelo objektivnijoj slici o kvalitetu obrazovanja.Kada je riječ o izvještaju o upisu učenika u prve razrede osnovnih i srednjih škola u školskoj 2025/26. godini, riječ je uzeo odbornik Zoran Popović, koji je ukazao na problem lošeg stanja toaleta u osnovnoj školi u Srpcu. Naglasio je da se neugodan miris osjeti već pri ulasku u školu i predložio da se odbornici odreknu jedne odborničke naknade u korist renoviranja toaleta, ističući da je riječ o problemu koji traje decenijama.Načelnik opštine Mlađan Dragosavljević podržao je inicijativu odbornika Popovića i potvrdio da problem postoji. Istakao je da je projekat sanacije toaleta već dostavljen resornom ministarstvu te da će se opštinska uprava aktivno uključiti u njegovo rješavanje.”Prijedlog odbornika je dobrodošao, ali je potrebno sačekati ishod pregovora sa Ministarstvom prosvjete i kulture i usvajanje republičkog budžeta, kako bi se znalo da li će projekat biti odobren i finansiran. Tek onda možemo razmatrati druge načine finansiranja, ali lokalna uprava će to u svakom pogledu podržati, a ako bude potrebe daćemo i ovaj prijedlog odbornika Popovića skupštini na razmatranje”, rekao je načelnik Dragosavljević.O ostalim tačkama dnevnog reda informisaćemo vas u narednim izvještajima na našoj internet stranici.

Nakon prijevremenih izbora za predsjednika RS: U Srpcu ubjedljiva pobjeda kandidata SNSD-a Siniše Karana

Predsjednik OO SNSD Srbac Mlađan Dragosavljević izrazio je zadovoljstvo tokom predizborne kampanje i rezultatima prijevremenih izbora za predsjednika Republike Srpske, održanih juče, ističući da su izbori bili specifični i održani u iznuđenim okolnostima.“Kampanja je u opštini Srbac protekla korektno, bez incidenta, a slično je bilo i na nivou Republike Srpske. Posebno ističem način na koji je kampanju vodio SNSD zajedno sa koalicionim partnerima, jer smo time pokazali demokratsku zrelost u specifičnim uslovima održavanja izbora“, rekao je Dragosavljević.On se zahvalio svim građanima koji su izašli na izbore, a posebno biračima koji su podržali zajedničkog kandidata SNSD-a i koalicionih partnera Sinišu Karana. Siniša Karan je u opštini Srbac osvojio 57,25 odsto glasova, odnosno 4.384 biračka glasa, čime je ostvario ubjedljivu pobjedu.„Izborni dan protekao je bez problema i primjedbi, na visokom nivou, što potvrđuje napredak našeg demokratskog kapaciteta. Podrška kandidatu Siniši Karanu potvrda je opredijeljenosti građana da slijede politiku očuvanja Republike Srpske i nastave rad na razvoju naše lokalne zajednice”, rekao je Dragosavljević.Predsjednik OO SDS Srbac Želimir Urić ispred opozicije se zahvalio svim biračima koji su izašli na birališta, ispunili svoju građansku dužnost i glasali. “Razlika u korist kandidata Siniše Karana je nešto veća i on je u Srpcu odnio pobjedu. Ovom prilikom čestitam pobjedniku u Srpcu. Ono što mogu reći jeste da je opozicija, iako nije pobijedila, zadovoljna svojim rezultatom, posebno imajući u vidu da smo raspolagali značajno manjim resursima nego vladajuća većina. Želim da izrazim svoje zadovoljstvo i pohvalim birače u Kladarima, Bajincima i Lepenici, a želim istaći i sredine kao što su Nožičko, Povelič, Kobaš i Kaoci, gdje su razlike bile veoma male”, kazao je Urić.Prema podacima Opštinske izborne komisije Srbac, na birališta je izašlo 7.792 birača, od čega je važećih bilo 7.657 listića, dok su 135 listića proglašeni nevažećim.Kandidati su u Srpcu osvojili sljedeći broj glasova:• Siniša Karan – 4.384• Branko Blanuša – 3.183• Igor Gašević – 27• Nikola Lazarević – 28• Slavko Dragičević – 19• Dragan Đokanović – 16Predsjednik Opštinske izborne komisije Srbac Duško Mitrić istakao je za Radio Srbac da je izborni dan protekao mirno, bez ijednog prigovora, uprkos otežanim uslovima zbog nestanka električne energije i problema sa grijanjem.„Želim da se zahvalim svim članovima biračkih odbora koji su uložili nadljudske napore da izborni proces bude proveden u skladu sa zakonom“, naveo je Mitrić.Ukupna izlaznost u opštini Srbac iznosila je 45,34 odsto, što je iznad republičkog prosjeka. Najveća izlaznost zabilježena je u Bardači, Kladarima, Domu kulture Srbac, Razboju Ljevčanskom i Poveliču