Ženski fudbalski klub ,,Sloga“ Srbac želi titulu prvaka RS i plasman u Premijer ligu BIH

Članice ženskog fudbalskog kluba Sloga Srbac na zimsku pauzu u prvenstvu Prve fudbalske lige RS za žene odlaze sa četvrtog mjesta na tabeli i utakmicom manje . Kako nam je rekao trener srbačkih fudbalerki Miodrag Nježić pauza je do 15 . januara kada počinju pripreme za nastavak prvenstva u sportskoj dvorani u Srpcu.

,,Imamo velike ambicije u nastavku prvenstva a to je osvajanje titule prvaka RS i palasman u Premijer ligu BiH. Za to sigurno imamo potencijal jer smo doveli četiri pojačanja , a ekipa će biti znatno jača kada se u sastav vrate povrijeđene Andrea Ivanović , Marija Knežević i najbolji golman prvoligaškog karavana Ivana Marjanović „ rekao je Nježić.

On dodaje da je uprava kluba na čelu sa Duškom Ivkovićem , Momčilom Školnikom i Zlatkom Ignjatićem kao i predsjednicom Skupštine kluba Jelenom Školnik odradila odličan posao i spasila klub od propadanja. Veliku ulogu u normalnom funkciofasnju kluba ima i predsjednik OFS Srbac Branko Grahovac.

Nježić se zahvaljuje sponzorima kluba SO Srbac, Perutnini Ptuj S i Tandemu GD bez koji klub ne bi mogao da funkcioniše.

,,Posebna zahvalnost ide svim navijačima ŽFK ,,Sloga“ Srbac koji su tokom cijelog prvog dijela prvestva bili naš 12 igrač „ kaže Nježić.

U ovom klubu očekuju nagradu i na predstojećem Izboru sportiste opštine Srbac za 2022 godinu.

Priredbom za roditelje završeno prvo polugodište u Osnovnoj školi ,,Vuk Karadžić” Sitneši

     Kraj prvog polugodišta školske 2022/23. godine u centralnoj OŠ,,Vuk  Karadžić“ Sitneši i svim područnim školama obilježen je veselo u duhu novogodišnjih praznika, priredbama učenika i podjelom poklon paketića.

Juče su u Sitnešima učenici nižih razred,  kao i  svake godine,  povodom  novogodišnjih  praznika pripremili  prikladan  program  za  roditelje i radnike  škole.

U  priredbi  su  učestvovali  svi  učenici  od  1. do 5. razreda ,koji  su  vrijedno radili  sa  svojim  nastavnicima i učili recitacije, igrokaze, pjesmice i plesove.

Nakon  programa , učenici u ulogama malih  Djeda  Mrazova su podijelili  novogodišnje  paketiće učenicima nižih razreda.

,,Donator  paketića  svim učenicima od 1. do 5. razreda u centralnoj i područnim školama je   firma  ,,SISTEM EKOLOGIKA“ iz  Sitneša, koja  već  duži niz  godina  obraduje  učenike  za  novogodišnje  praznike. Sve učnike  prvog  razreda  iznenadili su  paketići  za  Svetog  Nikolu  koje  je donirao   sveštenik Nenad  Đurić  i  novogodišnji  paketići koje  je svim prvačićima uručio odbornik Aleksandar  Babić. Prvom razredu u Ćukalima novogodišnje paketiće je donirao i Miloš Vukota” , kaže direktorica škole Vesna Savić i dodaje da su u PO Gornja Lepenica svi učenici su dobili novogodišnje paketiće i od Siniše i Snježane Adamović, dok su u PO Gornji Srđevići svi učenici obradovani paketićima koje su donirali Rade Gudalović, kao i bračni par Vučenović koji se nalazi na privremenom radu u Austriji.

Svi  nastavnici  i  učenici  se  zahvaljuju  donatorima  paketićai svima  žele  srećnu  Novu  godinu  i  predstojeće  praznike.

Osnovci iz Sitneša pokazali humanost

Učenici 4. razreda  OŠ „Vuk Karadžić“ Sitneši su u sklopu plana i programa VROZ-a pokrenuli humanitarnu akciju „Naše malo nekom mnogo znači“.

,,Cilj akcije pod  sloganom ,,Jedna  naša  teglica  nekom  puna  polica“ bio je prikupljanje domaće  zimnice  namijenjene starim i nemoćnim licimna, iz našeg sela, koji su socijalno ugroženi. Akcija ja realizovana tokom mjeseca novembra, a u ovoj akciji  nam je, kao  i  prošle  godine, pomogao sveštenik Nenad Đurić, koji je ukazao, kojim licima je pomoć neophodna i pomogao nam da dostavimo prikupljene pakete”,rekla je direktorica škole Vesna Savić.

Sakupljena su četiri paketa u kojima je  raspoređeno 55  teglica  domaćih proizvoda. Paketi su uručeni  28.decembra2022.godine.

Podjelu paketa je izvršilo  nekoliko  učenika 4. razreda u pratnji nastavnice Daliborke  Mačković i sveštenika Nenada Đurića.

,,Smatramo da je ova akcije bila veoma uspješna i nadamo se da će naša škola biti inicijator i mnogih drugih humanitarnih akcija,jer zaista naše malo nekome mnogo znači,a naša   djeca  imaju  veliko  srce”, dodala je Savić.

Kolektiv vrtića podržao humanitarnu akciju ,,Kuća od srca”

Polaznici Dječijeg vrtića ,,Naša radost” Srbac, zajedno sa vaspitačicom Željkom Novaković i Djedom Mrazom, ovih dana su posjetili sugrađanku Nevenu Ignjatić

i njenu djecu.

Pred nastupajuće praznike, Neveni je uručen prilog koji su skupili radnici vrtića, a djeca su bila obradovana dolaskom Djeda Mraza i prazničnim poklonima.

,,Željeli smo da malim znakom pažnje Neveni i njenoj djeci uljepšamo praznične dane kojima se svi radujemo i veoma smo srećni što će se oni uskoro presiliti u svoju novu lkuću”, rekla je direktorica vrtića Bogdana Miholjčić.

 U ime vrtića, Djed Mraz je ovih dana uručio poklone i sportskim animatorima Isidori Glišić i Valentini Keba,  koji su besplatno uzele učešće i dale doprinos da sportske aktivnosti u sklopu Dječije nedjelje u vrtiću budu sadržajnije i zanimljivije.

Direkroica vrtića je još jednom svim građanima, polaznicima vrtića I zaposlenim radnicima još jednom poželjela srećnu i uspješnu 2023.godinu.

Raspisan javni poziv za finansiranje kulturnih i sportskih manifestacija

Načelnik opštine Mlađan Dragosavljević raspisao je javni poziv za finasiranje i sufinansiranje projekata (programa) kulturnih i sportskih manifestacija iz budžeta opštine Srbac u 2023. godini.

Pravo učešća imaju fizička i pravna lica registrovana kod nadležnog organa za obavljanje djelatnosti koja je predmet projekta, a imaju sjedište na području opštine Srbac ili realizuju projekat (manifestaciju) na području opštine Srbac i to:
• Javne ustanove kulture čiji je osnivač opština,
• Javna preduzeća koja u svom djelovanju doprinose razvoju kulture i sporta na opštini,
• Strukovna kulturna i umjetnička udruženja,
• Udruženja koja imaju utvrđen status da su od interesa u oblasti kulture ili sporta za opštinu Srbac,
• Sportske organizacije koje djeluju na području opštine Srbac,
• Udruženja građana čija je programska orijentacija i osnovni cilj isključivo kulturna ili sportska djelatnost, djelatnost turizma i očuvanja kulturno istorijskog nasljeđa,
• Kulturno umjetnička društva,
• Predškolske ustanove, osnovne i srednje škole koje djeluju na području opštine Srbac, a koje doprinose kulturnom ili sportskom uzdizanju i obrazovanju mladih,
• Udruženja registrovana van teritorije opštine Srbac a čiji će se programi i projekti dijelom ili u cjelini realizovati na teritoriji opštine Srbac,
• Vjerske organizacije,
• Fizička lica koja se bave kulturnim stvaralaštvom i sportom.

Sadržaj projekta je potrebno iskazati u aplikacionoj formi koja se posebno podnosi zavisno od vrste projekta a koja se može preuzeti klikom na link: https://srbac-rs.com/notices/%d1%98%d0%b0%d0%b2%d0%bd%d0%b8-%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%b8%d0%b2-%d0%b7%d0%b0-%d0%ba%d1%83%d0%bb%d1%82%d1%83%d1%80%d0%bd%d0%b5-%d0%b8-%d1%81%d0%bf%d0%be%d1%80%d1%82%d1%81%d0%ba%d0%b5-%d0%bc%d0%b0%d0%bd/ gdje možete preuzeti i kompletan tekst javnog poziva u kojem su navedeni i prilozi koje je potrebno dostaviti uz aplikaciju.

Aplikacione forme za podnošenje projekata mogu se podići i u Centru za pružanje usluga građanima (zgrada opštine) na šalteru broj 1 a poželjno je da se dostave i u elektronskoj formi Odjeljenju za privredu, poljoprivredu i društvene djelatnosti.

Sve dodatne informacije možete dobiti lično u Odjeljenju za privredu, poljoprivredu i društvene djelatnosti ili na kontakt telefon: 051/740-001, lokal 134.

Rok za podnošenje prijava je 28 dana od dana objave na internet stranici opštine Srbac, a isti će se istaći i na oglasnoj ploči administrativne službe, te objaviti putem Radio Srpca.

Sistem za registraciju preduzetnika i podnošenje poreskih prijava nedostupan od 31. decembra do 10. januara

Poreska uprava Republike Srpske uputila je obavještenje za javnost u kojem se kaže da će od 31. decembra 2022. godine (od 12 časova) do 10. januara 2023. godine (do 8 časova), biti vršene redovne aktivnosti na održavanju informacionog sistema Poreske uprave Republike Srpske.

Zbog toga, u navedenom periodu, neće biti dostupan sistem za elektronsko podnošenje poreskih prijava i prijava za registraciju obveznika doprinosa u Jedinstveni sistem registracije, kontrole i naplate.

Iz Poreske uprave RS upućuju zahvalnost na razumijevanju.

SKUD ,,Beli anđeo” obradovao namlađe članove novogodišnjim paketićima

Srpsko kulturno-umjetničko društvo ,,Beli anđeo” Srbac sinoć je organizovalo podjelu novogodišnjih paketića za članove dječijih sastava, kao i za nekoliko djece čiji su roditelji članovi veteranskog sastava.

Predsjednica SKUD-a Željka Mrđa kaže da je druženje bilo zaista lijepo, kako za djecu, tako i za odrasle, i ovim putem zahavljuje donatorima koji su pomogli da djeca budu obradovana poklonima.

Proslavu Nove godine, veteran su organizovali proteklog vikenda, a prije toga su sa starijim dječijim satavom boravili u Hrvatskoj.

Po pitanju 2022.godine, Mrđa kaže da im je bila uspješna, da su mnogo putovali, održali brojne nastupe i stekli nova poznanstva, a slične želje imaju i u 2023.godini.

U svoje lično ime i u ime svih članova Belog anđela, Željka Mrđa želi svim građanima opštine Srbac srećne predstojeće praznike.

Akcija ,,Jedan slatkiš – jedno dijete”: Paketićima obradovano 317 djece

Nevladina organizacija ,,Milenijum“ Srbac, u saradnji sa Centrom za socijalni rad Srbac, Crvenim krstom Srbac, Udruženjem građana ,,C.E.Z.A.R.“ i Savjetom učenika Centra srednjih škola ,,Petar Kočić“ Srbac i ove godine je uspješno, 18.put zaredom, realizovala humanitarno-volontersku akciju „Jedan slatkiš-jedno dijete“,koja je za cilj imala da se pred nadolazeće praznike obraduju namlađi članovi socojalno ugroženih porodica sa područja naše opštine.

Dodejela paketića je bila organizovana u holu srednjoškolskog centra, a djecu je posebno obradovao dolazak Djeda Mraza.

Predsjednica NVO ,,Milenijum” Sanela Vidović kaže da je ove godine pripremljeno preko 300  paketića i ovim putem zahvaljuje svima koji su dali doprinos da ovogodišnja akcija bude uspješna.

,,Prezadovoljni smo ovogodišnjom akcijom tokom koje je prikupljeno 317 paketića i obradovano mnnogo djece. Ovim putem želim da zahvalim i da pohvalim sve one koji su nas i ove godine podržali, jer bez obzira koliko god željeli da organizujemo ovu akciju, mi to ne bismo uspjeli bez  podrške drugih”, rekla je Vidović i poželjela srećne praznike svim građanima opštine Srbac.

Spisak djece kojoj se uručuju paketići formira se na osnovu spiska korisnika usluga Centra za socijalni rad Srbac. Socijalna radnica Mirjana Dragosavljević kaže da se ova ustanova i ove godine sa zadovoljstvom uključila u akciju ,,Jedan slatkiš – jedno dijete” i dodaje da će sredstva koja su preostala biti utrošena za paketiće pred božićne i svetosavske praznike.

,,Centar za socijalni rad se uvijek rado uključuje u ovu akciju, jer time pomažemo djeci iz socijalno ugroženih porodica čiji su roditelji nezaposleni, samohrani roditelji ili djeca sa smetnjama u razvoju koja koriste našu pomoć. Ove godine je akcija bila odlična,uspjeli smo da obradujemo svu djecu sa našeg spiska, a ostatak sredstava ćemo iskoristiti za poklone povodom nekog od predstojećih praznika. Svim našim korisnicima i građanima opštine Srbac želim srećnu i uspješnu 2023.godinu”, rekla je Dragosavljević.

Ljubiša Šumar, predsjednik Savjeta učenika Centra srednjih škola ,,Petar Kočić” Srbac pohvalio je svoje školske drugove koji su pružili podršku ovoj humanitarnoj akciji.

,,Već duži niz godina, srednjoškolci učestvuju u akciji Jedan slatkiš-jedno dijete i drago mi je što imamo priliku da pomognemo da i djeca slabijeg imovnog stanja dobiju paketiće i obraduju se Djeda Mrazu”, rekao je Šumar.

Više fotografija možete pogledati klikom na link: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=radiosrbac.srbac&set=a.3300606066823356

Druženje žena i slijepih i slabovidih lica iz Srpca i Kneževa

Opštinska organizacija slijepih i slabovidih lica Srbac organizovala je u utorak 27. decembra druženje članova organizacija iz Srpca i Kneževa.
Na takozvanom prelu učestvovale su članice Udruženja žena “Šarenica” iz Kneževa, Opštinske organizacije slijepih i slabovidih Kneževo, Udruženje žena Srbac i članice Opštinske organizacije slijepih i slabovidih lica Srbac.
Cilj događaja bio je druženje i zajedničko njegovanje pletenja i heklanja, razmjena iskustva i pokazivanje ručnih radova.
Ovo je bio prvi takav događaj srbačke organizacije slijepih i slabovidih, a cilj je da se organizuje još sličnih druženja koja bi prerasla u tradiciju.

Saopštenje o mogućnosti ograničenog rada 1. 2. i 9. januara

All-focus

Načelnik opštine Mlađan Dragosavljević obavještava javnost o mogućnosti ograničenog rada na dane državnih praznika 1. 2. i 9. januara 2023. godine.

Prvi i deveti januar su neradni dani, osim za subjekte obuhvaćene Odlukom o određivanju radnog vremena privrednim društvima i preduzetnicima koji obavljaju trgovinsku, zanatsku i uslužnu djelatnost na području opštine Srbac, odnosno Naredbom načelnika opštine.

Na dan drugog januara mogu da rade u ograničenom radnom vremenu od 8 do 12 časova privredna društva i preduzetnici na području opštine Srbac koji obavljaju trgovinsku djelatnost prehrambenim proizvodima i djelatnost prodavnica mješovite robe, poljoprivredne apoteke kao i drugi trgovinski objekti, ukoliko imaju potrebu da rade na dane navedenog praznika.

U skladu sa Naredbom načelnika opštine, u dane praznika Republike Srpske i u dane vjerskih praznika, radi zadovoljavanja neophodnih potreba građana, dužni su da rade:

– Preduzeća koja obavljaju komunalne djelatnosti: proizvodnju, distribuciju i isporuku vode u vremenu od 00 do 24 časa, te vrše održavanje vodovodnih i odvodnih instalacija – dežurstvo, u vremenu od 00 do 24 časa,

– Preduzeća koja obavljaju komunalne djelatnosti: koje se odnose na pružanje pogrebnih usluga, kao i čišćenje snijega zavisno od potrebe i vremenskih uslova u vremenu od 00 do 24 časa,

– Teritorijalna vatrogasna jedinica Srbac u vremenu od 00 do 24 časa, odnosno organizovanje dežurstva i pripravnosti zavisno od procjene opasnosti,

– Civilna zaštita u vremenu od 00 do 24 časa, odnosno organizovanje dežurstva i pripravnosti zavisno od procjene opasnosti,

– Služba hitne medicinske pomoći Doma zdravlja Srbac u vremenu od 00 do 24 časa,

– Apotekarske ustanove, prvog dana praznika u vremenu od 10 do 12 časova, a drugog dana praznika, takođe od 8 do 12 časova, a na dan praznika koji se ne radi, jedan dan u vremenu od 8 do 12 časova, s tim što u navedene dane mora raditi bar jedna ustanova kao dežurna, što se zajedno s ovom naredbom mora istaći na vidnom mjestu apotekarske ustanove, uz obavještenje koja ustanova radi i u kojem radnom vremenu,

– Veterinarske ambulante dužne su u dane praznika organizovati dežurstvo i pripravnost radi pružanja veterinarskih intervencija, kao i organizovati preglede uzoraka mesa u vremenu od najmanje četiri časa, a najduže u redovnom radnom vremenu, s tim što za ove potrebe mora raditi bar jedna stanica/ambulanta kao dežurna, što se zajedno s ovom naredbom i obavještenjem o danima rada i rasporedu radnog vremena ističe na vidnom mjestu,

– Zdravstvene ustanove mogu da organizuju rad u jednoj smjeni radi obezbjeđivanja kontinuiteta pružanja usluga zdravstvene zaštite,

– Ugostiteljski objekti mogu da rade u skladu sa Odlukom o radnom vremenu ugostiteljskih objekata na području opštine Srbac („Službeni glasnik opštine Srbac“, broj 8/11, 18/13 i 5/17).

– Pravna lica i preduzetnici koji obavljaju: trgovinsku, zanatsku i uslužnu djelatnost mogu da rade u dane praznika Republike Srpske u skladu sa članom 7. Odluke o određivanju radnog vremena privrednim društvima i preduzetnicima koji obavljaju trgovinsku, zanatsku i uslužnu djelatnost na području opštine Srbac, („Službeni glasnik opštine Srbac“ broj 2/20).

Na dan praznika ne rade republički organi i organizacije, organi jedinice lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti.