Biciklista Živko Savić iz Srpca osvojio srebro na državnom prvenstvu u Zalužanima

Biciklista Živko Savić iz Srpca osvojio je drugo mjesto na Državnom prvenstvu Republike Srpske i BiH koje je juče održano na autodromu u Zalužanima.

Savić je nastupio za ekipu “BN Cycling team” iz Bijeljine u kategoriji Master A i uspješno odvezao kružnu trku u dužini od 80 kilometara osvojivši srebrnu medalju.

“Naš tim je bio najuspješniji, odradili smo taktički trku i uspjeli na kraju uzeti prva tri mjesta i osvojiti sve medalje. Učešće su uzele ekipe iz naše zemlje uz jednu ekipu iz Valjeva”, rekao je Savić.

Organizator prvenstva bili su Biciklistički klub Banja Luka, Biciklistički savez BiH i Biciklistički savez Republike Srpske.

Savić je prije nekoliko dana učestovovao i na ultra maratonu “B-hard ultra race and brevet“ gdje je u kategoriji “B 1200” uspješno odvezao trku u dužini od 1200 kilometara za 90 sati i 14 minuta osvojivši četvrto mjesto u ukupnom plasmanu.