„Izvor“ ispratio još jednu uspješnu godinu rada

Udruženje roditelja i djece sa posebnim potrebama „Izvor“ organizovalo je danas završnu svečanost kojom je obilježen kraj radne 2025/26. godine.

Druženju, koje su uz veliku podršku roditelja i djece pripremili rukovodstvo i članovi udruženja, prisustvovali su predstavnici Centra za socijalni rad Srbac, sveštenici Aleksandar Kusturić i Mario Topalović, donatori koji tokom godine pomažu rad udruženja, odbornici lokalnog parlamenta, kao i brojni roditelji.

Direktorica udruženja Mira Tatić rekla je da se, po tradiciji, na kraju svake radne godine organizuje zajedničko druženje kako bi se okupili članovi, roditelji, prijatelji i saradnici „Izvora“ i zajedno proslavili uspješan završetak aktivnosti.

“Organizovali smo zajednički ručak i druženje uz muziku Dejana Ristića i njegovih prijatelja. Posebno nam je drago što su sa nama predstavnici Centra za socijalni rad, sveštenici, odbornici i roditelji djece. Pripremili smo posnu i mrsnu hranu kako bismo ispoštovali vrijeme posta, rekla je Tatić.

Ona je istakla da udruženje sa redovnim aktivnostima završava 25. juna, nakon čega slijedi ljetna pauza do septembra.

“Sa radom ponovo počinjemo 1. septembra po dosadašnjem programu, uz želju da dodatno proširimo naše aktivnosti. U planu je i zajednički izlet u manastir Lovnica za sve članove udruženja”, dodala je Tatić.

Na inicijativu roditelja, i ove godine biće organizovan kolektivni odlazak na more u Igalo, gdje će u avgustu boraviti dvadesetak roditelja i djece.

“Uspjeli smo da organizujemo zajedničko ljetovanje u Crnoj Gori, sa obezbijeđenim prevozom. Svi se tome veoma radujemo jer će to biti prilika za odmor, druženje i stvaranje novih uspomena“, istakla je Tatić.

Direktorica „Izvora“ zahvalila je Opštini Srbac na kontinuiranoj podršci, posebno kada je riječ o finansiranju stručnog kadra i redovnih aktivnosti udruženja.
Posebnu zahvalnost uputila je i dugogodišnjim donatorima Jadranki Milijašević i njenoj porodici koji mjesečno izdvajaju sredstva za materijalne troškove udruženja, kao i privredniku Draganu Tatomiru, koji godinama finansijski pomaže rad „Izvora“, omogućavajući organizovanje izleta i drugih aktivnosti za članove.

Na kraju svečanosti, Tatić se zahvalila muzičarima Dejanu Ristiću, Miroslavu Stankoviću i Željku Liškoviću koji su svojom muzikom i pjesmom doprinijeli lijepoj atmosferi i ugodnom druženju svih prisutnih.