Srbačka džipijada 11. put okupila ljubitelje adrenalina i druženja

U organizaciji Off road kluba ,,Žabac” Srbac, proteklog vikenda je održana 11. srbačka džipijada ,,Srbac-Motajica 2026”.

Riječ je o druženju koje je već postalo tradicija i koje iz godine u godinu okuplja sve više ljubitelja avanturističke vožnje, prirode i četverotočkaša.

Ove godine odazvalo se oko 100 učesnika u raznim kategorijama, a takođe, dodijeljene su nagrade Srpca.

Pored standardnih učesnika koji voze Otvoreno prvenstvo Republike Srpske, a dolaze iz Šipova, Mrkonjić Grada, Dervente, Teslića i Brčkog, ove godine stigle su i posade iz Republike Hrvatske, Slovenije i Crne Gore, što pokazuje da je manifestacija ove godine dobila i međunarodni karakter, te da postaje regionalno prepoznatljiv događaj. Najboljima u različitim kategorijama su uručene medalje, pehari, robne i novčane nagrade.

Predsjednik Skupštine kluba Milorad Lepir je istakao da je 11. srbačka džipijada protekla u najboljem redu i što je najvažnije-nije bilo povrijeđenih vozača.

,,Prvi takmičarski dan, koji se vozio na šumskom terenu, bio je kišovit, pa su učesnici imali i predviđenih i nepredviđenih problema. Ipak, sve je završeno korektno i bez povreda. Takmičari su odvezli trku u skladu sa mogućnostima svojih vozila i sposobnostima. Drugog dana vozio se poligon. Vrijeme je bilo lijepo, bilo je dosta učesnika i gledalaca, a nadamo se da će ih naredne godine biti još više. Kao i svake godine, vozile su se klase hard, soft 1 i soft 2 za džipove, kao i quad kategorija. Po prvi put ove godine u Republici Srpskoj organizovano je i takmičenje u bagi klasi. Nakon sumiranja rezultata uručene su predviđene nagrade, pehari i medalje. Ono što nam posebno znači jesu pozitivni komentari učesnika i posjetilaca, koji ističu da smo iz godine u godinu sve bolji. Nadamo se da ćemo nastaviti u tom pravcu”, rekao je Lepir.

Lepir je zahvalio svima koji su pružili podršku održavanju manifestacije, posebno izrazivši zahvalnost Vladi Republike Srpske i Opštini Srbac.

,,Moram da se zahvalim Vladi Republike Srpske, koja nas je ove godine podržala, zatim Opštini Srbac, kao i svim prijateljima, sponzorima i donatorima koji su nam pomogli, kako prethodnih godina, tako i sada. Imamo veliki broj prijatelja i saradnika koji stoje uz ovu manifestaciju i ne bih želio nekoga da izostavim nabrajanjem, ali svima dugujemo veliku zahvalnost za podršku i pomoć u organizaciji”, naglasio je Lepir.

Džipijadi je prisustvovao predsjednik Skupštine Dejan Dević, koji je pohvalio njeno održavanje i izrazio nadu da će svako sljedeće okupljanje biti masovnije.

,, Opština Srbac podržala je i ovu 11. džipijadu koju organizuje Off Road klub Žabac. Vidimo da je Lepenica danas centar okupljanja po pitanju područja srbačke opštine. Ovdje su se okupili ljubitelji džipova, adrenalina i dobrog druženja. Manifestacija je organizovana na visokom nivou i ovom prilikom organizatorima upućujem iskrene čestitke i želim im da 12. džipijada bude još uspješnija i posjećenija”, rekao je Dević.

U zvaničnim takmičarskim kategorijama proglašeni su pobjednici, a to su sljedeći takmičari: džipovi soft 1-Gradimir Bubnjević (Šipovo-Mrkonjić Grad); džipovi soft 2-Pero Bubnjević (Šipovo-Mrkonjić Grad); džipovi hard-Milan Ubiparip (Šipovo-Mrkonjić Grad); buggy- Milorad Novaković (Brčko) i quad-Milorad Novaković (Brčko).

I ove godine dodijeljene su nagrade opštine Srbac-KUP Srpca, a prvo mjesto je osvojio Branislav Zekić.

Uručene su i tri specijalne nagrade: najbolji vozač – Jasna Manović, najbolja ekipa-ekipa iz Trna i najupornija ekipa-ekipa iz Teslića.

Za buduću mladu nadu u vožnji kvada proglašen je Miloš Janković iz Gradiške.

Završnom danu ovogodišnje džipijade prisustvovali su i načelnik opštine Mlađan Dragosavljević, zamjenik načelnika Vladimir Gužvić, potpredsjednik Skupštine opštine Draško Momić i brojni drugi gosti i posjetioci.