Učenici iz Srpca među najboljima na republičkom takmičenju iz kaligrafije

Na trećem kaligrafskom takmičenju u Srbiji pod nazivom “Umetnost pisma – KALIGRAFIJA 2026“ od gotovo 500 pristiglih radova, nekoliko učenika Osnovne škole “Jovan Jovanović Zmaj” Srbac istaklo se među najboljima.
U različitim kategorijama prvu nagradu osvojio je Masimo Zvidalo, učenik trećeg razreda, dok su Dunja Mikić, učenica šestog razreda i Anja Dragosavljević, učenica sedmog razreda, osvojile treću nagradu.
Pored njihovih, pohvaljen je rad Lazara Topića, a za izložbu su odobreni i kaligrafski radovi Une Lepir i Lare Aničić.
Mentor učenika Nada Milovanović dobila je diplomu za veoma uspješan kaligrafski mentorski rad.
“Pohvaljujemo sve učesnike, a čestitke upućujemo svim nagrađenim i pohvaljenim učenicima čiji će radovi biti na izložbi. Kaligrafi, nastavite da vježbate, razmišljate, maštate i stvarate kaligrafske radove”, poručila je direktorica ove škole Manuela Rađević Jokić.
Izložba i svečana dodjela nagrada ovog trakmičenja koje je organizovalo Ministarstvo prosvete i kulture Republike Srbije i Udruženje vojvođanskih učitelja, biće organizovana u subotu, 21. marta, u 12 časova na Sajmovima umetnosti i obrazovanja u Novom Sadu.










