Četiri medalje za Marka Drinića na prvenstvu RS za djecu u Modriči

Marko Drinić, član Kluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja, osvojio je dvije zlatne medalje na prvenstvu Republike Srpske za djecu koje je proteklog vikenda održano u Modriči.

On je nastupio kao predstavnik Karate kluba “Sensei Karate Do” iz Nove Topole, sa kojim klub iz Razboja ima saradnju i osvojio dvije zlatne i dvije bronzane medalje.

Do zlata je stigao u katama i borbama pojedinačno, za dječake do 13 godina, a bronze je osvojio ekipno u katama i borbama dječaka uzrasta 12/13 godina, zajedno sa Džejlanom Mušićem i Stefanom Trivunovićem.

Na taj način Marko je postao republički prvak u svom uzrastu a sa osvojene četiri medalje bio je najsupješniji od 13 takmičara koji su nastupili kao predstavnici kluba iz Nove Topole.

Junakinja dana je Milana Kačavenda koja takođe trenira sa Markom u klubu i koja je zbog povrede zadobijene u polufinalnom meču i uz konsultacije doktora i sudije da ne nastavlja taj meč, sa povrijeđenim stopalom dobija i taj finalni meč i osvojila titulu prvaka Republike Srpske.