Na Sremskoj kobasicijadi u Šidu učešće uzeli srbački kulinarski majstori

Sedmočlana ekipa iz Srpca učestvovala je proteklog vikenda na 28. Sremskoj kobasicijadi u Šidu gdje je izlagala svježe kobasice koje pripremaju u kućnoj radinosti.

Među njima su bili majstori u pripremi kobasica iz Srpca i Kukulja, a u takmičarskom dijelu učestvovao je Stefan Mirjanić iz Razboja koji je osvojio prvo mjesto u obradi svinjske polutke za šta mu je trebalo oko tri i po minute.

Čuvena Sremska kobasicijada okupila je najbolje proizvođače svinjskog mesa i gurmane iz Srbije, Hrvatske i Republike Srpske a nagrade su dodijeljene u kategorijama sremske kobasice, međunarodne kobasice i kulenove seke.

Predstavnik naše opštine bio je i Radojica Vidović, predsjednik Savjeta mjesne zajednice Kukulje i poslanik Narodne skupštine Republike Srpske, koji je i jedan od organizatora kobasicijade u Kukuljama koja će ove godine biti održana u nedjelju, 16. marta.

“Bilo nam je zadovoljstvo što smo gostovali u Šidu kao jednom od gastronomskih centara u Srbiji gdje smo stekli značajna iskustva i uspostavili nova prijateljstva. Sada se polako okrećemo pripremi naše kobasicijade koju ćemo organizovati treću godinu zaredom kod društvenog doma u Kukuljama, a posjetioce očekuje izložba mesnih proizvoda brojnih izlagača iz banjalučke regije, takmičenje u izboru najboljih kobasica i drugi sadržaji”, istakao je Vidović.