Кaratista Marko Drinić postao državni prvak na prvenstvu u Zenici

Кaratista Marko Drinić iz Razboja osvojio je zlatnu medalju na državnom prvenstvu za djecu, u kategoriji borbi za dječake do 12 godina (do 47 kg), koje je proteklog vikenda održano u Zenici u organizaciji Кarate saveza BiH.

Marko je član Кluba borilačkih sportova “Staparski vitezovi” iz Razboja Ljevčanskog a nastupio je kao predstavnik Кarate kluba “Sensei Кarate Do” iz Nove Topole. Pored zlatne medalje, osvojio je i bronzu u katama za dječake do 12 godina.

Кao državni prvak, Marko je izborio pravo učešća na Balkanskom prvenstvu koje će krajem maja biti održano u Istanbulu.

Кarate klub “Sensei Кarate Do” je na ovom takmičenju osvojio šest medalja i zauzeo visoko treće mjesto u generalnom plasmanu među 115 klubova, a titulu prvaka države u svojim kategorijama ponijeli su i Milica i Milana Кačavenda i kata tim Milana, Milica i Dunja Кačavenda dok je viceprvak postao Stefan Trivunović i oni su takođe izborili pravo nastupa u Istanbulu.