Sloga okončala sezonu na desetom mjestu

U posljednjem kolu Druge lige zapad, ekipa srbačke Sloge je poražena juče na gostovanju u Kneževu kod Progresa rezultatom 3:1.
Sloga je prva stigla do vođstva već u drugom minutu a strijelac je bio Stefan Šervel. Kapiten domaće ekipe, Miljan Budić, uspio je izjednačiti u 20. minutu a do preokreta je došlo u 32. minutu kada je Milan Barišić povećao prednost Progresa na 2:1. Konačan rezultat postavio je Marko Nikić u samom finišu utakmice.
Ovo je bila posljednja utakmica Srpčana u sezoni 2022/23. koju završavaju na desetom mjestu sa 11 pobjeda, šest remija i 13 poraza. Sloga je ove sezone uspjela osvojiti Kup Opštinskog fudbalskog saveza Srbac čime je osigurala nastavak takmičenja u Kupu Republike Srpske.
Šampion Druge lige zapad je Borac iz Kozarske Dubice sa 73 boda i naredne sezone igraće u Prvoj ligi RS a drugoplasirani BSK iz Banjaluke igraće baraž za ulazak u viši rang. Iz lige ispadaju Ukrina iz Čečave i Polet 1926 iz Broda. Naredne sezone u Drugu ligu zapad se vraća Tekstilac iz Dervente koji je ispao iz Prve lige RS.

PROGRES (KNEŽEVO): Marković, Svjetlanović, Đuranović, Nikić, Budić, Dukić, Kutić, Aleksić (od 73. Glamočić), Đukarić, Barišić (od 46. Vasiljević), Tepić.
SLOGA (SRBAC): Dabić, Zukanović, Lazić, Ačić, Šarić, Cvijetić, NJežić, Karamehić, Šervel, G.Zelenac, Kondić.